Ботев (Пд) с първа победа, мина леко през Септември (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пловдивският тим изпусна разгром на "Васил Левски"

Ботев Пловдив записа първа победа за новия сезон, след успех с 2:0 над Септември на ст. „Васил Левски”. „Канарчетата” показаха повече острота в нападение, креативност и желание за победа и заслужено си тръгнаха с трите точки. Резултатът бе открит в 28-ата минута от Стивън Петков, а Тодор Неделев удвои в 64-ата. „Жълто-черните” можеха да стигнат лесно до по-изразителен резултат, но направиха редица пропуски пред вратата на домакините.

Пловдивчани бяха по-офанзивният отбор през първото полувреме и закономерно водеха на почивката с 1:0. Тодор Неделев изпълни пряк свободен в 25-ата минута, но стреля над вратата. Три минути по-късно при дълго разиграване в централната зона Диаби загуби топката, след като Стивън Петков умело му отне с шпагат. Васил Шопов пое и нахлу отляво, Валентин Галев излезе да го пресрещне, но Шопов пусна по земя за включилия се Петков, който нямаше как да сгреши пред опразнената врата.

Капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов можеше да покачи аванса на своя тим, но стреля право във вратаря в 33-ата минута.

Атаките на пловдивчани станаха все по-опасни след почивката, като първо Неделев шутира над напречната греда след красиво двойно с Балтанов, а капитанът на гостите прати близко до сглобката в 51-ата.

Първият точен удар за Септември нанесе Здравко Димитров от над 25 метра, но Кайзер отклони в корнер.

В 58-ата минута Тодор Неделев бе оставен да направи пробив отдясно без да бъде притесняван, последва центриране за Шопов в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от вратаря.

Усилията на „канарчетата” в атака бяха възнаградени за втори път в 64-ата минута. Филип Филипов центрира от десния фланг, Стивън Петков пропусна топката, за да може Тодор Неделев от точката на дузпата да нанесе точен удар за 2:0.

Будинов нанесе опасен удар с глава в 75-ата, но топката се оплете в мрежата от външната страна.

Лъчезар Балтанов продължи да пропуска и в 82-ата минута не успя да уцели очертанието на вратата от 5-6 метра.

В 87-ата Тодор Неделев получи на отлична позиция, но не уцели добре топката и прати над вратата, пропускайки да оформи класически резултат.

Септевмври - Ботев Пд 0:2
0:1 Стивън Петков (29`)
0:2 Тодор Неделев (64`)

Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"