Хамилтън спечели в Унгария и се откъсна от Фетел

Вижте какво се случи на "Хунгароринг"

Люис Хамилтън триумфира в Гран при на Унгария, 12-и кръг от световния шампионат на Формула 1 за 2018 г. От полпозишън той поведе и отстъпи лидерството само при спиранията в бокса. Втори и трети завършиха пилотите на Ферари Себастиан Фетел и Кими Райконен.

Британецът  финишира с време 1:37:16.427 часа. Той вече има 213 точки срещу 189 за Фетел в генералното класиране.

Хамилтън започна постепенно да се откъсва. След първата обиколка британецът вече беше на секунда и половина пред Ботас, но по-важното - на три пред Фетел.

Зад четиримата лидери също се случваха любопитни неща, най-вече в тяхна полза. Даниел Рикардо (Австралия, Ред Бул) закачи предната лява част на болида си с Маркус Ериксон (Швеция, Заубер), а Макс Ферстапен (Холандия, Ред Бул) загуби мощност в шестата обиколка и се оттегли от състезанието преждевременно.

Преди надпреварата стана ясно, че Ланс Строл ще потегли от питлейна заради смяна на крило.

Пет обиколки преди финала Фетел атакува и удари Валтери Богтас. В бокса се приготвиха с нов нос за финландеца, който обаче остана на пистата.

Рикиардо бързо настигна Ботас, опита да го задмине след старт-финалната права, но последва нов сблъсък. Австралиецът излетя от пистата, но успя да се върне.

Ботас отстъпи четвъртата позиция на Рикиардо Гасли, който финишира шести пред Магнусен, Алонсо, Сайнц, Грожан.

ОФИЦИАЛНО: Сезон 2025 във Формула 1 започва в Мелбърн