Спортист №1 на България до 18 години:

29 юли 2018 17:22 Николай Георгиев

Мирослав Ангелов и Еди Сивов спечелиха 38. Монбат Рали Сливен

Екипажът на Мегапорт Рейсинг Мирослав Ангелов и Еди Сивов (Skoda Fabia R5, RC 2) спечели 38. Монбат Рали Сливен - втори кръг от Българския рали шампионат и четвърти кръг от Балканския рали трофей. Ангелов и Сивов спечелиха 10 от 11 скоростни отсечки и на финала разликата с екипажът на второ място Йордан Атанасов и Янаки Янакиев (Mitsubishi Lancer Evo IX, RC 2) e внушителна - 3:12,8 минути.

Атанасов и Янакиев успяха да отремонтират счупения заден диференциал на своето Мицубиши в сутрешния сервиз и си върнаха темпото от първия състезателен ден.

На трето място в генералното класиране завърши екипажът на Григоров Рейсинг Григор Григоров и Петър Сивов (Peugeot 208 R2, RC 4), които успяха да се наложат в атрактивната битка над Тихомир Стратиев и Добрин Борисов (Peugeot 208 R2, RC 4).

Шампионите за миналия сезон в националния рали шампионат Стратиев и Борисов допуснаха грешка при първото минаване на етапа "Карандила" и се завъртяха, губейки над 13 секунди и възможността да атакуват позицията на Григоров и Сивов.

Най-напред от чуждите екипажи завършиха Мустафа Чакал и Мехмет Кьолеолу (Mitsubishi Lancer Evo IX, RC 2) записвайки пето място на финала с изоставане от 5:07,9 минути от победителя.

И двата дамски екипажа - Диана Стоянова / Иванела Иванова (Honda Civic Type R, RC 3) и румънките Кристиана Опреа / Диана Хатеган (Dacia Sandero, RC 5), завършиха успешно състезанието.