Арсенал се издъни в дебюта на Костадинов (ВИДЕО)

Михаил Александров започна титуляр за тима от Тула

Арсенал (Тула) се издъни в дебюта на Георги Костадинов. Двамата с Михаил Александров играха при равенството срещу Динамо (Москва) - 0:0.

Тимът не успя да се възползва от численото си предимство, което имаше почти цял мач. Гостите от Москва останаха с човек по-малко още в 7-ата минута, когато беше изгонен ганайският халф Абдул Тетех.

Александров започна титуляр и беше сменен в 57-ата минута от Даниел Лосовой. Костадинов пък се появи в игра в 58-ата минута на мястото на Кантемир Берхамов, но с включването си не успя да изведе Арсенал до успех.

В друг мач от първия кръг Рубин Казан победи с 2:1 Краснодар у дома. С два гола за домакините се отчете нападателят Сердар Азмун, който вкара в 9-ата и 38-ата минути. Между неговите попадения за гостите вкара Фьодор Смолов в 31-ата.

Грандът Зенит Санкт Петербург също стартира сезона с успех, след като се наложи с 2:0 над Енисей Красноярск като гост. Двубоят се изигра на стадион “Геолог” в Тюмен пред около 11 000 зрители.

Домакините удържаха нулевото реми до 81-ата минута ,когато националът Артьом Дзюба откри, а четири минути по-късно Далер Кузяев удвои. Като автор на първия гол във вратата на Енисей за сезона, Дзюба получи от домакините пакет с характерен местен чай с полезни свойства.
Университатя Крайова с Петев стигна до сензационен успех над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Отборът на българина стигна до успех с 2:1

Мъри и Гьозтепе с грешна стъпка в Турция (ВИДЕО)