Италианец с един двубой в ЛЕ ще ръководи реванша с Хайдук

Даниеле Довери пуска по-свободна игра и рядко гони футболисти

Италианският рефер Даниеле Довери получи наряд за срещата реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа между Славия и Хайдук.

Двубоят е в четвъртък, 2 август, от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски". Асистенти на главния съдия ще бъдат Матео Пасери и Алесандро Ло Сисеро. Четвърти арбитър на мача е Джанпаоло Калварезе.

Даниеле Довери е роден на 10 декември 1977 година. Той е международен съдия от началото на тази година. Затова и има само един двубой в евротурнирите. На 19 юни е ръководил мача от Лига Европа между Партизан и Рудар, спечелен от белградския тим с 3:0. В тази среща италианецът вдига 4 жълти картона - по два за всеки отбор.

Преди това на международно ниво е свирил само на юноши.

Довери е арбитър от колегията на Рим. Започва да се занимава с тази професия през 1996 година. Започва да ръководи двубои от Серия Д през 2002 година, а от 2009-а има право да свири мачове от Серия Б и елита. В Серия А дебютира на 1 март 2010 година на двубоя Киево - Каляри - тогава е на 32.

От 30 юни 2011 е съдия само на първодивизионни срещи. До момента в кариерата си има точно 125 такива. Веднъж е надувал свирката на финал за купата на Италия - през май 2014-а, когато в битка за трофея се изправят Фиорентина и Наполи.

Той е автор и на прецедент - на 21 април 2012-а прекъсва двубоя Наполи - Новара (2:0) за повече от 20 минути. Причината е, че получава контузия в дясното рамо и дълго приема лекарска помощ - не иска да предостави свирката на четвъртия съдия на мача.

Даниеле Довери пуска по-свободна игра и рядко гони футболисти - през миналия сезон е вдигнал само 2 червени картона в Серия А в 18 двубоя. Вади средно по 4.8 жълти картона на среща.

Гасперини за реванша с Ливърпул: Най-важният мач в историята