Манчестър Юнайтед победи Реал в дебюта на Лопетеги (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алексис и Ерера бележат в Маями, Бензема се разписа за крайното 2:1

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 европейския шампион Реал Мадрид и така приключи участието си в приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп.

„Червените дяволи“ спечелиха в Маями, като и трите попадения паднаха преди почивката, а срещата бе дебют за новия треньор на съперника им Хулен Лопетеги.

Техният вратар Давид де Хеа изигра първия си мач след Мондиал 2018, а новото попълнение Фред започна за първи път сред титулярите, след като се появи на терена при тежкото поражение от Ливърпул с 1:4 в предния мач.

Английският тим направи силно първо полувреме и заслужено поведе с два гола, след като Алексис Санчес откри резултата в 18-ата минута.

Чилиецът игра силно и засече от движение прострелно центриране на гласения за продажба италиански национал Матео Дармиан.

Десет минути по-късно пък Санчес свали с глава към испанеца Андер Ерера и той без забавяне удвои.

Карим Бензема вкара попадението за Реал (Мадрид) в добавеното време на първата част.

„Белият балет“ имаше предимство на терена през второто полувреме, но е успя да стигне до изравняването.

Реал (Мадрид) има още два мача от Интернешънъл Чемпиънс Къп. На 5 август (неделя) предстои среща с Ювентус, а на осми еврошампионите срещат Рома. Седмица по-късно е двубоят с Атлетико (Мадрид) за Суперкупата на Европа в естонската столица Талин.

На Манчестър Юнайтед предстои контрола срещу Байерн на „Алианц Арена“ в неделя и след това откриване на сезона във Висшата лига с домакинство срещу Лестър на 10 август.