Еврограндът на България пак мачка! ЦСКА чака Копенхаген (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мауридес не спира да бележи, "армейците" биха Адмира и в реванша

ЦСКА очаквано продължи към третия квалификационен кръг на Лига Европа. След класическия успех преди седмица на "Българска армия", днес "червените" се наложиха и като гости на Адмира Вакер с 3:1. Така, с общ резултат 6:1, възпитаниците на Нестор Ел Маестро са в следващия кръг, където ще се изправят срещу победителя от двойката Копенхаген - Стярнан (2:0 в първия мач).

Срещата започна с размяна на по едно по-опасно слизане към двете врати.

В 11-ата минута Мауридес засече с глава центриране отляво, но над вратата.

180 секунди по-късно ЦСКА поведе. Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му по диагонала срещна дясната греда. Мауридес обаче направи добавка на празна врата за 0:1.

След половин час игра, далечен изстрел на Рубен Пинто бе избит неубедително от вратаря на Адмира в корнер. Жеферсон пък центрира в наказателното поле, Мауридес засече с глава, но встрани от вратата. В продължението на първата част домакините отговориха с мощен изстрел от наказателното поле Шмид, който обаче мина покрай вратата.

В 52-ата минута Жоржиньо центрира отляво, Тиаго засече от движение, но до гредата. 60 секунди след това "армейците" удвоиха аванса си. Бауер сгреши подаване към вратаря, Мауридес пресече и останал сам срещу Кутин не сгреши за 0:2.

Две минути след инкасираното попадение, домакините намалиха изоставането си. Бакиш с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл за 1:2.

В 80-ата минута ЦСКА вкара трето попадение. Джеси нахлу в наказателното поле и намери непокрития Жоржиньо, който от чиста позиция не сгреши за 1:3.

В заключителните минути Кадлец излезе сам срещу вратаря, но Черниаускас отрази удара му.

Ясен е окончателният капацитет на "Българска Армия"