Контрола между Черно море и Янтра завърши с бой

Трета победа записаха юношите старша възраст на "моряците"

Трета победа записаха юношите старша възраст на Черно море в контролите от лагера в Сливен.

“Моряците” надиграха тима на Янтра Габрово с 4:0, но срещата ще се запомни с грубостите отстрана на съперника на варненци.

По време на двубоя тимът на Янтра получи три червени картона, но предвид това, че е контролна среща, габровци пускаха нови футболисти.

В края на срещата се стигна до бой между двата тима, заради удар без топка срещу варненски състезател.

Иначе “моряците” отново превъзхождаха съперника си по всички показатели и до почивката вече водеха в резултата с 2:0 след голове на Мартин Дичев и Денислав Ангелов. През втората част Тугай Неджет с две попадения оформи крайния резултат.

В предните две проверки “моряците” победиха Нефтохимик с 8:0 и Сливен с 10:0.

Така без допуснат гол и общ резултат 22:0 Черно море се прибира във Варна.

“Доволни сме от условията, които ни бяха предоставени от страна на домакините. Перфектен терен, който предразполага за футбол. Неприятното бе единствено отношението на футболистите на Янтра Габрово в последната ни контрола. В последните 10 минути, след поредния брутален удар без топка, накарах момчетата да разгиграваме повече топката с вратаря без да атакуваме, с цел да предпазя играчите си от контузии”, сподели треньорът на Черно море Мартин Христов.

Любопитното е, че именно срещу Янтра Габрово “моряците” стартират шампионата в Елитната група до 19 години на стадион “Корабостроител” във Варна следващата седмица.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Ростислав Маринов, Виктор Попов, Йордан Радев, Георги Топалов, Велислав Василев, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Даниел Стоянов, Данаил Димов, Антоан Вълчев, Денислав Ангелов.

Второ полувреме: Галин Григоров, Иван Иванов, Кристиан Парашкевов, Мердин Адем, Християн Янков, Александър Георгиев, Павел Георгиев, Християн Янков, Балю Балев, Емре Тефък, Тугай Неджет.