Арда с издънка в първия мач в Кърджали (РЕЗУЛТАТИ+РЕПОРТАЖИ)

Вижте какво се случи в днешните мачове от Втора лига

В 18:00 часа стартира поредният кръг от Втора професионална лига. Арда не успя да зарадва феновете си с победа и направи равенство 1:1 със Струмска слава. Домакините поведоха в 37-ата минута, след като Стойчев бе точен, но Струмска слава стигна до попадение след почивката. Георги Янчев върна паритета в 59-ата и гостите си тръгнаха от Кърджали с точка.

Добруджа записа първа победа за сезона, след като се наложи с минималното 1:0 над Несебър. В първия кръг тимът от Добрич отстъпи със същия резултат на Пирин (Пл), но днес се реваншира на феновете си с победа. Единственото попадение в днешния мач, което се оказа достатъчно за Добруджа, реализира Николов още в 9-ата минута.

Ботев Гълъбово стигна до лесна победа с 3:1 над Кариана. Домакините взеха ценен аванс от два гола преди почивката, които бяха дело на Абушев (23`) и Янков (41`). Само след пет минути игра през втората част, резултатът стана класически, като третото попадение отбеляза Методи Костов от дузпа. В 80-ата минута гостите все пак стигнаха до гол – Иван Тодоров бе точен от бялата точка в 80-ата минута.

В понеделник Монтана и Локомотив София затварят втория кръг.

В първия до победи стигнаха отборите на Пирин, Несебър, Царско село, Струмска слава и новака Арда, който днес приема именно тима от Радомир в Кърджали.