СТРАХОТНО! Български талант с хеттрик за младежите на Шефилд Уензди

Преслав Боруков наниза три от петте гола за успеха с 5:1 над Корби Таун в контрола

Нов силен мач направи българската надежда Преслав Боруков за втория отбор на Шефилд Уензди. Боруков наниза три от петте гола за успеха с 5:1 над Корби Таун в контрола, а също така подаде и за първото попадение в мача. Гостите от Шефилд Уензди откриха резултата в 11-ата минута, когато центриране от ляво намери Боруков. Роденият през 2000-ата година в София футболист върна към съотборника си Лиъм Уолдък, който не сбърка за 0:1.

В 16-ата минута Боруков направи 2:0, след като получи пас от дълбочина и сам срещу вратаря успя да го преодолее. Той се разписа след това за 3:0 в 43-ата минута, след като защитата на домакините не се ориентира при меле и отбила се от гредата топка. В 62-ата минута пък направи 4:0, засичайки отблизо подаване от дясно. До края на мача гостите от Шефилд Уензди U23 направиха 5:0, а домакините съвсем накрая оформиха поражението си на 1:5. С тези три гола Преслав Боруков вече има пет попадения от началото на подготовката с тима до 23 години.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)