Интер записа минимален успех над Лион в приятелски турнир (ВИДЕО)

В следващия си мач италианският тим играе с Атлетико (М), френският отбор среща Челси

Отборът на Интер постигна победа с 1:0 над Лион в двубой от турнира “Интернешънъл Чемпиънс Къп”, който се изигра на стадион “Виа дел Маре” в Лече. Единственото попадение в мача отбеляза халфът Лаутаро Мартинес в 52-ата минута, който се възползва от подаване на защитника Далберт и със силен удар направи безпомощен вратаря на френския тим.

Като цяло двубоят не предложи голямо зрелище за зрителите, а и условията не бяха много добри. Заради високите температури на няколко пъти мача беше прекъсван, за да могат футболистите да пият вода. През първото полувреме френският тим атакуваше повече, но вратарят Самир Ханданович беше непробиваем.

В следващия си мач от приятелския турнир Интер играе с Атлетико Мадрид на 11 август, а Лион ще се изправи срещу лондонския Челси четири дни по-рано.