Радослава Мавродиева открива българското участие днес на Евро 2018

Инна Ефтимова ще се бори за финал на 100 м

Днес 4-ма българи ще застанат на старт на европейското първенство по лека атлетика в Берлин (Германия).

Надеждата ни за медал Радослава Мавродиева ще открие шампионата за родните участници. Малко след 11:00 ч. тя ще започне в квалификациите в тласкането на гюле за жени.

Радослава е сребърна медалиста от последното европейско първенство в зала. Преди около 2 седмици тя постави личен рекорд - 18.95 m по време на Балканския шампионат и този резултат я поставя в групата на фаворитките.

Също в сутрешната сесия ще има още двама българи в дисциплината 3000 метра с препятствия. Това са националният ни рекордьор Митко Ценов и Иво Балабанов. Тяхната задача, за да продължат към финала, ще е да се класират сред първите петима в своите серии или поне да дадат едно от следващите 5 най-добри времена от двата полуфинала.

Във вечерната сесия на състезанието днес също ще имаме български представител. Това ще бъде Инна Ефтимова, която си осигури участие в полуфиналите на 100 м. Вчера втората ни по-сила спринтьорка завърши 3-та в третата серия с 11.45 сек., като се класира по място за предпоследния кръг. Финалите на 100 метра за мъже и жени също са тази вечер.

В следващата програма са посочени и квалификационните норми за различните дисциплини и особено тези с българско участие.

(В бяганията: Q показва броя атлети, които ще се класират по място, а малкото q - брой атлети, които ще се класират по време)

(В техническите дисциплини: Q е равен на квалификационният норматив, осигуряващ директно класиране за финала)

11:00 Ж 400 m пр.б. Серии / 1-ви Кръг
11:10 Ж Гюле Квалификация / Групи A и B - Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА (Q = 17.20 m)
11:25 M Скок на дължина Десетобой / Групи A и B
11:35 M 400 m Серии / 1-ви Кръг
12:05 Ж 800 m Серии / 1-ви Кръг
12:10 M Диск Квалификация / Група B
12:40 M 3000 m пр.б. Полуфинал / 1-ви Кръг - Българско участие: Иво БАЛАБАНОВ и Митко ЦЕНОВ (5Q + 5q)
12:50 M Гюле Десетобой / Групи A и B

Вечерна сесия
19:30 M Скок на височина Десетобой / Групи A и B
19:45 M Чук Финал
20:05 Ж 100 m Полуфинал / 2-ри Кръг - Българско участие: Инна ЕФТИМОВА (2Q + 2q)
20:05 Ж Овчарски скок Квалификация / Групи A и B
20:25 M 100 m Полуфинал / 2-ри Кръг
20:45 M 400 m пр.б. Полуфинал / 2-ри Кръг
21:20 M 10 000 m Финал
21:33 M Гюле Финал
22:00 M 400 m Десетобой
22:30 Ж 100 m Финал - Българско участие: Инна ЕФТИМОВА, ако се е класирала
22:50 M 100 m Финал