Сензациите в пресата: Левски търси начин да се отърве от Ривалдиньо

ЦСКА картотекира Евандро и Манолев за Копенхаген, Ботев Пд иска халф от Етър

Най-интересните теми от българския печат днес, 7 август:

„Тема спорт”: ЦСКА картотекира Евандро и Манолев за Копенхаген

ЦСКА картотекира за Лига Европа 7-мото си лятно попълнение Евандро да Силва (21 г.), както и своя играч с най-богат опит на международната сцена - Станислав Манолев (32 г.). От вчера имената на двамата са в списъка с футболисти на армейците за мачовете с Копенхаген, който е публикуван в официалния сайт на УЕфА.

В случай че Евандро се появи на терена срещу датчаните, а това е много вероятно, той ще запише дебют в евротурнирите. Нападателят обаче вече е играл на международната сцена и дори има гол. През 2016 г. той записва две участия за бразилския Коритиба в турнира Копа Судамерикана. Точен е още в първата си среща - във 2-ия кръг при 1:2 в мача реванш срещу Витория Байя. Евандро играе 69 минути и открива резултата, като засича прострелно центриране от въздуха с десния крак. Този гол се оказва решаващ за Коритиба, който е спечелил първата среща с 1:0 и продължава към 1/8-финалите. В тази фаза Евандро играе 9 минути и при 1:2 от аржентинския Белграно Кордоба.

Манолев пък е футболистът на ЦСКА с най-голям стаж в евротурнирите. Той има внушителните 53 участия - далеч пред втория Бодуров с 19. Всичките му срещи са за Купата на УЕФА/Лига Европа. Станислав е играл 33 пъти за ПСВ Айндховен (1 гол), 15 за Литекс (1 гол) и 5 за Динамо Москва. Дебютира на 30 ноември 2005 г. за ловчанлии при 0:2 от A3 Алкмаар в групите на Купата на УЕФА.

През последните 3 месеца Манолев се възстановяваше от тежка контузия в коляното, претърпя операция и изкара процедури в Щутгарт. Фланговият футболист вече тренира пълноценно и има шансове да се появи на терена в реванша срещу Копенхаген в Дания идния четвъртък. Манолев вероятно ще запише минути в срещата за първенство със Славия тази неделя от 20:45 часа на "Армията".

„Меридиан мач”: Левски търси начин да се отърве от Ривалдиньо

Левски търси начин да се отърве от бразилеца Ривалдиньо. Нападателят, който е син на легендата Ривалдо, но очевидно няма нищо общо с футболните качества на баща си, все още не е изиграл нито минута за „сините" от началото на сезона. Той постоянно е контузен, а тази тенденция се наблюдава още от миналата кампания. Припомняме, че Ривалдиньо дойде на „Герена" от румънския Динамо Букурещ по време на зимната пауза, а след това беше само 4 пъти титуляр за отбора в шампионатни мачове. Той вкара един единствен гол и то от дузпа. От „Герена" разкриха, че клубът иска да се отърве от заплатата на Ривалдиньо, която е сред най-високите в клуба. Говори се, че той прибира по 14 000 евро на месец. „Сините" са готови веднага да пуснат бразилеца и без пари, ако някой клуб го поиска. Ако не се намери желаещ, е много вероятно шефовете на Левски да се опитат да разтрогнат договора му с минимална компенсация за футболиста.

„Тема спорт”: Ботев Пд иска халф от Етър

Ботев Пд u Етър са стартирали преговори за правата на халфа Чавдар Ивайлов. Двете ръководства са обсъждали трансфер около двубоя им в петък, който бе спечелен с 2:0 от пловдивчани. 22-годишният играч от Тетевен в момента е със статута на резерва на "Ивайло". Той показа добър потенциал през миналия сезон, като записа 16 мача в елита и 904 минути. Ивайлов стана и младежки национал, като има 7 участия за селекцията. Юношата на Литекс обаче не успява да се пребори за титулярно място заради голямата конкуренция в средата на терена. Там основни играчи на Етър са Георги Сърмов и Румен Руменов, а Иван Вълчанов и Никола Колев са със статута на резерви. Така за Ивайлов не остават много шансове за изява. Ботев Пд обаче може да му предложи повече минути, тъй като има дефицит на футболисти в средата на терена. Канарчетата ще опитат да привлекат поне двама нови, като треньорът Николай Киров на няколко пъти изрази притеснението си от късата скамейка. Ивайлов стартира футболния си път в Академия Литекс, като има 17 мача и 5 гола за дубъла през сезон 2015/16 г. След това отива в Етър, за който записа 19 участия във Втора лига и 16 - в елита.

В същото време пловдивчани съобщиха, че ще играят контрола утре. Техен съперник ще е амбициозният третодивизионен Хебър Пазарджик, който през тази година отпразнува 100-годишния си юбилей. Двубоят ще стартира в 18:00 часа в Коматево. Канарчетата имаха два дни почивка след срещата с Етър в петък, а вчера и днес тренират по веднъж. Тази събота от 18:45 часа Ботев гостува на Берое в Битката за Тракия.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1