Гришо пречупи Вердаско след много драма, дъжд и нерви (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитров спечели с тайбрек мача в Торонто, прекъснат заради дъжд, чака Раонич в третия кръг

Григор Димитров победи Фернандо Вердаско с 4:6, 6:2, 7:6 (5) в мач от втория кръг на турнира „Роджърс Къп“ в Торонто.

Срещата от турнира, който е от сериите Мастърс 1000, бе прекъсната за около 150 минути заради дъжд в края на третия сет при резултат 4:4.

Испанецът спечели първата част с 6:4, но във втората стигна до едва два гейма, а третата бе спечелена с тайбрек от бойкотиращия България тенисист със 7:5.

Мачът стартира с пробив на Вердаско, който той затвърди. После Гришо намали и имаше шанс дори да изравни, но опонентът му успя да се спаси.

Това вдъхна самочувствие на 34-годишния ибериец и в крайна сметка той затвори сета при 6:4.

Втората част започна с размяна на геймове, ала в четвъртата част Димитров проби и после в осмата стори същото, за да изравни резултата след 6:2.

Решителният трети сет бе изключително оспорван, а при резултат 3:3 над корта заваля дъжд. След кратко съвещание между съдията и супервайзорите двубоят все пак продължи, тъй като валежът не се засили до осмия гейм, когато обаче все пак дуелът бе прекъсната при 4:4.

Мачът бе подновен над два часа и половина по-късно, а хасковлията спечели сервиса си и впоследствие поведе с 30:0, но след това допусна изравняване и Вердаско стигна до 5:5, след което и до тайбрек.

В него нервите на Гришо се оказаха по-здрави и след втория си мачбол той триумфира - 7:5.

Така Димитров изравни баланса си срещу Вердаско (3:3), макар че през този сезон понесе две поражения от испанеца с резултат 1:2.

В следващия кръг петият в света хасковлия ще играе срещу победителя от мача между Милош Раонич и Франсис Тиафо.