Ще успее ли Антони Здравков в Лудогорец?

09 август 2018 21:55 Пламен Димитров

Лудогорец не блесна, но стигна до удобно 1:0 над Жрински (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец спечели с 1:0 първия мач срещу Жрински Мостар от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Разградчани, които бяха домакини в днешния сблъсък, създадоха множество положения, особено през първата част, и могат да съжаляват за минималния успех. Единствения гол в мача отбеляза Козмин Моци в 16-ата минута след центриране на Вандерсон и фрапантна грешка на вратаря Солдо.

Първото полувреме в Разград започна с домакински натиск, като „орлите” можеха да открият в 8-ата минута. Лукоки нахлу отдясно, центрира за Кешеру, който спря с гръб към вратата, завъртя се бързо и нанесе силен удар, но без необходимата точност.

Васндерсон стреля от дистанция в 10-ата, а Кешеру, две по-късно, опита нов удар, но отново неточно.

В 16-ата разградчани поведоха след нелепа грешка на Солдо. Вандерсон центрира от корнер, вратарят на Жрински излезе да боксира, но остана много под топката, от което се възползва Моци, насочвайки с глава в мрежата.

Вместо обаче домакините да се възползват от момента след попадението, „орлите” отстъпиха инициативата на гостите. В 21-ата Филипович стреля директно от фаул, но не намери очертанието на вратата, а в 26-ата Ренан изби опасен удар на Чиряк.

В последните 5 минути на първото полувреме Лудогорец отново се активизира в атака, а в 42-ата Лукоки за пореден път проби на десния фланг, намери Кешеру в наказателното поле, но ударът на румънеца бе париран от Солдо.

Далече по-спокойно премина второто полувреме. Отново „орлите” имаха повече и по-чисти положения в атака, но вторият гол им убягваше.

В 54-ата Кешеру успя да нанесе удар между двама, но прати във външната страна на мрежата.

Натанаел показа отлична техника в 70-ата и след добър рейд отляво подаде за Марселиньо, той отправи плътен удар, но след рикошет домакините спечелиха само корнер.

В добавеното време Кешеру направи два пропуска в рамките на една минута, като основна заслуга резултатът да остане непроменен бе отличната намеса на Солдо, който спаси вратата си от втори гол.

Събития

90+4' Край на мача Край на двубоя!
90+4' Bнимание И отново Кешеру не успява да преодолее Солдо, който след удар на румънеца избива в корнер.
90+3' Bнимание Пореден пропуск на Кешеру! Солдо успя да избие след удар от няколко метра на Кешеру!
90+1' Контузия или получаване на медицинска помощ Билбия е получил контузия.
90' Три минути добавено време.
89' Удар Опасен удар на Бекрич е блокиран от Жоао Пауло.
87' Удар Жоао Пауло получава в пеналта, Ластро обаче застава на пътя на топката след удара и избива в корнер.
86' Смяна за състезател влизащ в игра Последната смяна за Анте Мишич е Станич.
86' Смяна за състезател излизащ от игра Йович е заменен.
83' Сисиньо пробва да намери Кешеру, но отбраната на гостите действа добре и чисти.
82' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него в игра влиза Жоао Пауло.
82' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Лудогорец, излиза Вандерсон.
78' Смяна за състезател излизащ от игра Върличак напуска игра.
78' Смяна за състезател влизащ в игра Марко Перишич влиза за Жрински.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Кампаняро ще доиграе двубоя.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Саша е заменен.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е капитанът Тодорович.
75' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна и за Жрински, влиза Билбия.
74' Жълт картон Ластро получава жълт картон.
70' Bнимание Отличен пробив на Натанаел отляво, последва пас за Марселиньо и удар, получи се рикошет и топката падна върху мрежата в корнер.
69' Удар Удар на Натанаел в движение, но без нужната точност.
67' Смяна за състезател излизащ от игра Капитанът Дяков е заменен. Капитанската лента преминава в Марселиньо.
67' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в мача, влиза Горалски.
66' Удар Тодорович успя да се освободи от опеката на Сисиньо и стреля, но право в Ренан.
64' Центриране Марселиньо с дълъг пас за Сисиньо, който не успява да стигне до топката.
62' Удар Много неточен удар на Чиряк.
60' Жълт картон Кадушич получава жълт картон за фаул срещу Вандерсон.
58' Засада Пас за Лукоки надясно, той обаче е в засада според страничния рефер.
54' Удар Кешеру опита удар между двама, но ъгълът бе малък и прати топката във външната страна на мрежата.
53' Центриране Центриране на Йович, Форстър избива.
49' Жълт картон Сисиньо получава жълт картон.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45' Край на мача Край на първото полувреме!
44' Удар Пространство за Марселиньо в близост до пеналта, но стреля много неточно над вратата.
42' Bнимание Пропуск! Лукоки центрира от десния фланг, Кешеру засече от въздуха и насочи към левия ъгъл на вратата, но Солдо успя да парира!
40' Засада Пас за Кадушич в предни позиции, но е отсъдена засада.
38' Вандерсон пада в наказателното поле и се държи за коляното след съприкосновение с Кадушич, но главният рефер не отсъди дузпа.
37' Центриране Пас в пеналта на Лудогорец, Ренан надскача всички и лови.
35' Пореден пробив на Лукоки на десния фланг, който завършва с корнер.
32' Центриране Пас на Яковлевич, но право в ръцете на Ренан.
26' Bнимание Отлична намеса на Ренан след удар на Чиряк, стражът успя да отклони в корнер.
21' Удар Филипович шутира над стената, но и над напречната греда.
20' Лукоки фаулира Филипович в дъгата на пеналта, добра възможност за гостите да изравнят.
19' Удар Опит на Марселиньо за задна ножица, но не нацели добре топката и не застраши вратата на гостите.
16' Гол Лудогорец повежда!!! Вандерсон центрира от корнер, вратарят излезе да избие, но остана много под топката, а Козмин Моци бе оставен непокрит и с глава отклони във вратата за 1:0!
14' Центриране Опит за центриране на Лукоки, бранител отклони в корнер.
12' Удар Нов опит на Кешеру да порази целта, за съжаление ударът на нападателя мина над напречната греда. Отлични първи минути за домакините.
10' Удар Вандерсон с точен удар по земя, който не затрудни вратаря на гостите.
8' Bнимание Лукоки проби отдясно, центрира за Кешеру, който спря с гръб към вратата, обърна се и нанесе силен удар, но прати извън рамката на вратата.
4' Центриране Дълго подаване за Вандерсон, но той не успява да стигне до топката.
2' Лукас Саша получи в наказателното поле, но не успя да нанесе точен удар, след което топката излезе в аут.
1' Начало на мача Начало на срещата!