10 август 2018 20:55
Спортал

Бойкотиращият България Гришо се провали с гръм и трясък в Торонто! (ВИДЕО)

Twitter

Бойкотиращият България Григор Димитров загуби с 2:6; 2:6 мачът си срещу Кевин Андерсън в спор за полуфиналите на Мастърса в Торонто. Поставеният под №5 в схемата Димитров имаше 6 победи от 7 мача срещу 203-сантиметровия южноафриканец до момента, но почти всичките им двубои досега са били изключително оспорвани. Този обаче не бе такъв и достигналият до финала на тазгодишния "Уимбълдън" и финалист на US Open за 2017 Андерсън се класира на 1/2-финалите само за 68 минути.

Григор обърна от 0:30 първото си подаване в срещата, като при 30:30 затрудни максимално съперника си с блестящ минаващ удар от бекхенд и принуди гиганта от ЮАР да сбърка. Андерсън също взе на 30 откриващия си сервис-гейм, а първата почивка в мача дойде при предимство от 2:1 за 27-годишния хасковлия.

В петия гейм форхенд в мрежата от комфортна позиция, двойна гершка и страхотен уинър на Андерсън усложниха много нещата за сервиращия Димитров, който трябваше да прави обрат от 0:40. Българинът взе следващите две точки, но Андерсън реализира третия брейкпойнт и сътвори първия пробив в мача. С бърз гейм на 15 Андерсън затвърди пробива и поведе с 4:2. В седмия гейм Григор допусна обрат от 40:15 и допусна нов пробив, което на практика реши съдбата на първия сет, който бе затворен от южноафриканеца без особени трудности с 6:2.

Сривът в играта на Григор обаче не приключи с края на първия сет. Втората част започна с пробив на нула в полза на Андерсън, който вече изглеждаше доста по-близо до победата от българския си противник. Димитров прекъсна серията на Андерсън от 7 поредни гейма и съкрати изоставането си в резултата на 1:2, вземайки на нула подаването си - глътка въздух за хасковлията.

В шестия гейм Димитров донякъде затрудни Андерсън при сервис на южноафриканеца, но не успя да стори нищо повече от това да достигне до 40:40 и финалистът от “Уимбълдън” поведе с 4:2.