Челси оглави класирането след дебюта на Сари във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани с класика в Хъдърсфийлд, вижте всички резултати, голмайстори и репортажи от първия кръг

Кариерата на Маурицио Сари начело на Челси в английската Висша лига стартира успешно, след като лондончани се наложиха като гости над Хъдърсфийлд с класическото 3:0 в мач от първия кръг.

Освен италианския специалист, своите първи мачове в елита записаха летните попълнения Кепа Арисабалага и Жоржиньо.

Първият запази суха мрежа след рекордния за вратар трансфер от Атлетик Билбао, докато бразилският халф ознаменува дебюта си с гол от дузпа.

„Сините“, които в събота играха с резервните си жълти екипи, играха изключително ефективно, макар че голямата им звезда Еден Азар бе оставен на пейката.

Белгийският национал все пак се появи на терена след почивката, а малко преди нея Челси нанесе двоен удар, на който „териерите“ така и не успяха да отговорят.

В 34-ата минута Вилиан центрира към далечната греда, където непокрит бе оставен Нголо Канте и френският национал засече от воле, за да прати топката в мрежата – 1:0.

Точно преди почивката пък Маркос Алонсо бе съборен в наказателното поле и Челси получи правото да изпълни дузпа, която Жоржиньо хладнокръвно превърна в гол за 2:0.

След паузата Алонсо нацели гредата, а домакините се опитаха да отговорят, но защитата на лондончани се справи отлично, а в 80-ата минута Педро оформи крайното 3:0.

Благодарение на успеха си Челси оглави класирането на Висшата лига по голова разлика, макар че успехи днес записаха още отборите на Тотнъм (2:1), Борнемут (1:0), Кристъл Палас (2:0) и Уотфорд (2:0).

Ето и всички резултати от играните до момента мачове от първи кръг на Висшата лига:

18:00 Арсенал – Манчестър Сити
Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира