Спортист №1 на България до 18 години:

11 август 2018 22:52 Николай Георгиев

Левски поведе в Първа лига след зрелищен обрат в Русе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg

Левски спечели с 2:1 след обрат при визитата си на Дунав (Русе) в среща от четвъртия кръг на Първа лига.

Така "сините" оглавиха временното класиране преди другите срещи от кръга и са на точка пред ЦСКА преди мача на "червените" срещу Славия.

Първата сериозна ситуация в мача стана в 13-ата минута, когато Давиде Мариани получи топката от Обертан и шутира силно на сантиметри покрай вратата. Пет минути по-късно Станислав Костов не успя да засече центриране на Обертан. След по-малко от още 60 секунди Костов подаде към нахлулия на скорост Ивайло Найденов, чийто удар бе спасен от Филип Димитров.

В 36-ата минута Давиде Мариани подаде към Жерсон Кабрал и ударът на холандеца мина малко над вратата. Три минути след това Кабрал направи самостоятелен пробив и шутира слаби, топката рикошира и стана лесна за вратаря. До края на полувремето нито един от двата тима не стигна до опасна ситуация.

След почивката в 52-ата минута „драконите“ получиха дузпа, след като Аймен Белаид фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле. Божидар Васев пък бе точен от бялата точка за 1:0.

„Сините“ отвърнаха бързо на удара и в 59-ата минута изравниха. Жорди Гомес подаде към Жерсон Кабрал, който с мощен удар от далечна дистанция вкара за 1:1. По-добрата игра на гостите даде резултат и за пълен обрат в 78-ата минута, когато Габриел Обертан уцели напречната греда с мощен удар от около 30 метра. Петър Патев изчисти със задна ножица, а след това Жерсон Кабрал центрира и Холмар Ейолфсон с глава вкара за 1:2. В 86-ата минута гол на Ахмедов за домакините бе отменен правилно заради засада при паса на Светослав Ковачев.

1 : 2

90'

26. Йерсон Кабрал Гол Жълт картон Смяна за състезател излизащ от игра
29. Станислав Костов Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за състезател излизащ от игра

Събития

90+3' Край на мача Край на мача! Левски победи с 2:1 Дунав след пълен обрат!
90+2' Смяна за състезател влизащ в игра Горанов влиза за последните секунди на мача.
90+2' Смяна за състезател излизащ от игра Кабрал напуска играта.
90+2' Последна смяна в мача. Излиза героят за Левски Жерсон Кабрал излиза, влиза Иван Горанов.
90+1' Жълт картон и за Хали Тиам за груб фаул в центъра срещу Балджийски.
89' Три минути продължение на мача!
88' Ривалдиньо напуска играта.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Станислав Костов напуска играта.
88' Втора смяна в Левски. Излиза Станислав Костов, влиза Ривалдиньо.
86' Отменен гол на Дунав! Ахмед Ахмедов вкара топката в мрежата, но Станислав Ковачев му я подаде, след като беше вече зад защитата.
82' Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Силва.
82' Смяна за състезател излизащ от игра Петър Патев напуска играта.
82' Последна смяна за Дунав. Излиза Петър Патев, влиза Глаусио Силва.
81' Смяна за състезател влизащ в игра Красимир Станоев се появи на терена.
81' Смяна за състезател излизащ от игра Бранимир Костадинов напусна терена.
81' Бранимир Костадинов излезе, Красимир Станоев влезе.
78' Гол Пълен обрат за Левски! Габриел Обертан стреля мощно от 30 метра в горната греда, Петър Патев изчисти със задна ножица, но на крака на Жерсон Кабрал. Той центрира на главата на Холмар Ейолфсон и той прониза мрежата за 2:1.
75' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Станислав Костов.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Мариани напуска играта.
75' Първа смяна за Левски. Излиза Давиде Мариани, влиза Станислав Костов.
74' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Ахмед Ахмедов.
74' Смяна за състезател излизащ от игра Мухамаду Ндиайе напуска играта.
74' Първа смяна за Дунав. Мохамаду Ндиайе излиза, влиза Ахмед Ахмедов
71' Жълт картон Жълт картон за Жорди Гомес за фаул в центъра.
69' Удар на Хали Тиам от над 20 метра, но топката лети твърде високо над вратата.
62' Жълт картон Жълт картон и за Кабрал за реакцията му.
62' Жълт картон Жълт картон за Птър Патев за груба игра срещу Жерсон Кабра
59' Гол Светкавичен отговор от Левски. Жорди Гомес пусна топката за Жерсон Кабрал пред наказателното поле и той с мощен удар прониза мрежата за 1:1.
53' Гол от дузпа Божидар Васев бележи от дузпата - 1:0 за Дунав.
52' Bнимание Дузпа за Дунав. Светослав Ковачев получи дузпа за нарушение на Аймен Белаид. Останаха огромни съмнния, че фаулът е извън наказателното поле.
47' Самостоятелен пробив на Станислав Костов до вратарското поле на Димитров, но ударът му е крайно неточен.
46' Начало на второто полувреме!
45+1' Край на първата част!
42' Удар от дистанция на Хали Тиам, топката рикошира в защитник и излезе в корнер.
36' Bнимание Нов голям пропуск на Левски! Габриел Обертан пусна към Давиде Мариани до аутлинията, а той сви в наказателното поле за Жерсон Кабрал. Ударът на холандеца обаче мина малко над вратата.
33' Жълт картон Първи жълт картон и той е за Ивайло Найденов за задържане срещу Бранимир Костадинов.
31' Bнимание Центриране на Милош Цветкович от корнер, но топката прехвърли всички в наказателното поле.
26' Опасно центриране на Милош Цветкович в наказателното поле, но Филип Димитров излезе навреме и улови.
19' Ивайло Найденов беше изведен сам срещу вратаря от Станислав Костов, но ударът му беше избит от Филип Димитров.
13' Давиде Мариани получи топката от Габриел Обертан пред наказателното поле и стреля силно, но изстрелът му мина на сантиметри над вратата.
7' Опасно центриране на Бранимир Костадинов в наказателното поле, но Мартин Полачек улови без проблем.
6' Опасно центриране на Габриел Обертан в наказателното поле, но защитата на Дунав се справи.
1' Начало на мача Начало на мача!