Левски поведе в Първа лига след зрелищен обрат в Русе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дунав поведе с дискусионна дузпа, Кабрал с гол и асистенция вдъхнови "сините"

Левски спечели с 2:1 след обрат при визитата си на Дунав (Русе) в среща от четвъртия кръг на Първа лига.

Така "сините" оглавиха временното класиране преди другите срещи от кръга и са на точка пред ЦСКА преди мача на "червените" срещу Славия.

Първата сериозна ситуация в мача стана в 13-ата минута, когато Давиде Мариани получи топката от Обертан и шутира силно на сантиметри покрай вратата. Пет минути по-късно Станислав Костов не успя да засече центриране на Обертан. След по-малко от още 60 секунди Костов подаде към нахлулия на скорост Ивайло Найденов, чийто удар бе спасен от Филип Димитров.

В 36-ата минута Давиде Мариани подаде към Жерсон Кабрал и ударът на холандеца мина малко над вратата. Три минути след това Кабрал направи самостоятелен пробив и шутира слаби, топката рикошира и стана лесна за вратаря. До края на полувремето нито един от двата тима не стигна до опасна ситуация.

След почивката в 52-ата минута „драконите“ получиха дузпа, след като Аймен Белаид фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле. Божидар Васев пък бе точен от бялата точка за 1:0.

„Сините“ отвърнаха бързо на удара и в 59-ата минута изравниха. Жорди Гомес подаде към Жерсон Кабрал, който с мощен удар от далечна дистанция вкара за 1:1. По-добрата игра на гостите даде резултат и за пълен обрат в 78-ата минута, когато Габриел Обертан уцели напречната греда с мощен удар от около 30 метра. Петър Патев изчисти със задна ножица, а след това Жерсон Кабрал центрира и Холмар Ейолфсон с глава вкара за 1:2. В 86-ата минута гол на Ахмедов за домакините бе отменен правилно заради засада при паса на Светослав Ковачев.

Дунав - Левски 1:2

1:0 Божидар Васев (53-дузпа),

1:1 Жерсон Кабрал (59),

1:2 Холмар Ейолфсон (78)