Ще успее ли Антони Здравков в Лудогорец?

12 август 2018 22:39 Пламен Димитров

Фантастичен Мауридес спаси ЦСКА срещу Славия! 4 от 4 за "червените" (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА победи Славия с 2:1, а в герой на вечерта се превърна Мауридес. Бразилецът отбеляза по едно попадение в края на всяко от полувремената, за да съхрани стопроцентовия актив на "червените". Тимът на Нестор Ел Маестро има четири успеха от четири мача и е едноличен лидер в Първа професионална лига.

Трябва да се отдаде заслуженото и на Кирил Десподов, който асистира и за двата гола на Мауридес. Янис Карабельов отбеляза за Славия в средата на втората част и "белите" бяха много близо да откраднат точка от "Армията".

"Белите" можеха да шокират съперника си още в 3-ата минута, когато Милчо Ангелов получи пас от Галин Иванов, остана сам срещу вратаря, но ударът му беше слаб и Черниаускас спаси.

ЦСКА отговори с пропуск на Кирил Десподов. Той видя, че Антонис Стериакис е излязъл напред и се опита да го прехвърли. Топката обаче мина над вратата.

В 18-ата минута Мауридес подаде към Бодуров, който стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче рикошира във футболист на Славия и излезе в корнер.

Малко след това халфът на "белите" Георги Йомов за втори път се свлече на земята и треньорът Златомир Загорчич беше принуден да го замени. В игра се появи Славчо Шоколаров.

"Червените" пропуснаха отлична възможност в 29-ата минута. Малинов открадна топката от Гамаков, напредна, направи двойно с Мауридес и влезе в наказателното поле. Там той обаче беше блокиран от двама футболисти на Славия.

В 36-ата минута Десподов изпълни пряк свободен уддар. Топката се отби в гредата, удари Стериакис в гърба и отново срещна страничния стълб преди вратарят на "белите" да я улови.

Гостите си вършеха отлично работата и не даваха много шансове на ЦСКА. Големият им проблем се казваше Кирил Десподов, който подминаваше съперниковите играчи като малки гари. Нападателят беше спиран предимно с нарушения.

Всичко вървеше към логичен край на първото полувреме, когато във втората минута от добавеното време Десподов центрира отдясно и Мауридес с глава отбеляза дежурния си гол за 1:0.

Шест минути след подновяването на играта на Нестор Ел Маестро също му се наложи да прави принудителна смяна. Жанио Бикел влезе на мястото на Жоржиньо, който беше контузен от Славчо Шоколаров.

Последваха няколко удара към вратата на Славия. Десподов и на два пъти Тиаго изпробваха мерника си, но без успех.

Въпреки че изоставаха в резултата гостите продължиха да следват плана си и дочакаха своя миг. Той дойде в 66-ата минута, когато Янис Карабельов засече с глава центриране на Димитър Фелковски от фаул.

Четвърт час преди края Десподов нахлу на скорост в наказателното поле и стреля. Стериакис обаче отрази удара му.

"Белите" започнаха да бавят времето, минутите се нижеха, а феновете на ЦСКА вече виждаха как отборът им глоби първи точки за сезона. Тогава на сцената отново се появи Мауридес. Той получи топката от Десподов и с главя я насочи в далечния ъгъл на вратата на Славия - 2:1. Това беше осми гол в 7 мача за бразилецът откакто е в ЦСКА.

ЦСКА

ЦСКА

2 : 1

90'

Събития

90+3' Край на мача Край на мача!
90+2' Жълт картон Жълт картон за Мауридес
90' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Мауридес е големият герой за "червените"! Нападателят вкара втори гол след центриране на Кирил Десподов
86' Смяна за състезател влизащ в игра Дюлгеров го замени
86' Смяна за състезател излизащ от игра Малинов напусна
79' Удар Десподов копна топката към Евардро, който стреля от движение, но неточно
75' Bнимание Хубав рейд на Кирил Десподов. Той влезе в наказателното поле и стреля, но Стериакис спаси
72' Жълт картон Карабельов поличи жълт картон
71' Смяна за състезател влизащ в игра Евандро влезе
71' Смяна за състезател излизащ от игра Рубен Пинто излезе
66' Гол ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Янис Карабельов изравнява, след като засече с глава центриране на Димитър Велковски - 1:1
63' Удар Изстрел на Тиаго минава опасно близо до лявата греда на Стериакис
60' Удар Шут на Тиаго е спасен от Стериакис
59' Смяна за състезател влизащ в игра Кристиян Пешов ще доигре мача вместо него
59' Смяна за състезател излизащ от игра Владислав Узунов е заменен
57' Удар Удар на Десподов от фаул минава над вратата на Славия
51' Смяна за състезател влизащ в игра Бикел влезе на мястото на Жоржиньо, който беше настъпен лошо от Славчо Шоколаров
51' Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна и в състава на ЦСКА
46' Начало на второто полувреме
45+3' Край на първото полувреме
45+2' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Мауридес бележи дежурния си гол. Деподов центрира отдясно и бразилецът с глава простреля Стериакис - 1:0
45' Удар Маридес отклони с глава към Чорбаджийски, който стреля в аут
44' Жълт картон Десподов също получава картон за разправия
44' Жълт картон Милен Гамаков е санкциониран с картон, след като задържа Десподов
37' Жълт картон Жълт картон за Рубен Пинто
36' Греда Греда за ЦСКА! Десподов изпълни чудесно пряк свободен уддар. Топката се отби в страничния стълб, удари Стериакис в гърба и отново срещна гредата преди вратарят на "белите" да я улови
35' Жълт картон Станисавлечив получи жълт картон, след като спря бърза атака на Кирил Десподов
29' Bнимание Отлична атака на ЦСКА, Малинов открадна топката от Гамаков, напредна и направи двойно с Мауридес и влезе в наказателното поле. Там той обаче беше блокиран от двама футболисти на Славия
25' Центриране Центриране на Десподов и удар с глава на Мауридес. Топката минава встрани от вратата
21' Смяна за състезател влизащ в игра Славчо Шоколаров влезе на негово място
21' Смяна за състезател излизащ от игра Георги Йомов отново се свлече на земята и се наложи да бъде заменен принудително
18' Удар Мауридес подаде към Бодуров, който стреля от границата на наказателното поле, но топката рикошира в защитник на "белите" и излезе в корнер
14' Контузия или получаване на медицинска помощ Медицинска помощ за Георги Йомов от Славия
9' Центриране Центриране на Кристиан Малинов и слаб удар с глава на Чорбаджийски, който е уловен от вратаря на "белите"
7' Кирил Десподов получи отличен пас от Жоржиньо, видя, че Стериакис е излязъл напред и се опита да го прехвърли, но топката мина над вратата
3' Bнимание Пропуск за Славия! Милчо Ангелов остана сам срещу Черниаускас, който спаси удара му
2' Жоржиньо надбяга няколко защитници на Славия, пусна пас към Мауридес, но нападателят не се размина с топката
1' Начало на мача Начало на мача