До къде ще стигне Лудогорец в Европа?

12 август 2018 23:15 Николай Георгиев

Хасково 1957 направи отличен старт в Югоизточната Трета лига

Хасково 1957 направи отличен старт в Югоизточната Трета лига. Момчетата на старши треньора Емил Ангелов – Бабангида победиха като домакини Гигант (Съединение) с 2:1 пред близо 800 души в мач от първия кръг.

И двете попадения за успеха реализира Андрей Атанасов. Хищника пристигна в Хасково преди няколко дни от Борислав (Първомай), където бележеше гол след гол през миналия сезон.

Срещу Гигант Атанасов откри резултата в 19-ата минута от дузпа. Четири минути по-късно при идентична ситуация бе отсъдена дузпа за Гигант, която гостите реализираха. До край на полувремето не паднаха повече голове и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

През втората част гостите заиграха по-силно и изпуснаха няколко добри положения, а в 56-ата минута удариха и гредата. С добри спасявания се отличи вратарят на Хасково Димитър Александров. Когато изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, в 88-ата минута в герой за домакините се превърна Атанасов. Хищника реализира за крайното 2:1 за радост на феновете в Хасково.