Ботев (Враца) удари Септември в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Това бе първа победа за новака този сезон в елита след три поражения (СТАТИСТИКА)

Септември (София) загуби у дома от Ботев (Враца) с 1:2 в последния мач от четвъртия кръг на Първа лига. Това бе първа победа за новака този сезон в елита след три поражения на старта.

Още в 5-ата минута гостите поведоха с куриозен автогол. При центриране отдясно защитникът на домакините Георги Стоичков се опита да изчисти топката с глава, но я прати във вратата за 0:1. На поне 2-3 метра зад гърба му бе Валери Домовчийски. Пет минути по-късно домакините можеха да отвърнат на удара, но Борис Галчев шутира от пряк свободен удар от около 30 метра в аут. Последваха два неточни удара на Спас Георгиев от Ботев (Враца).

В 25-ата минута Здравко Димитров центрира и Мирослав Будинов от Септември игра с глава, но топката срещна гредата, а при добавката Асен Чандъров не намери целта. Осем минути след това Будинов вкара топката във вратата на гостите, но бе в положение на засада и попадението не бе признато. До края на първата част целта не намериха Борис Галчев от домакините и Емил Стоев от гостите. Даниел Гаджев пък бе заменен принудително от Ивайло Михайлов и по-късно закаран в болница заради тежка травма.

След почивката Крис Гади на три пъти пропусна да изравни за домакините, а веднъж и Венци Керчев му попречи да отиграе топката, оставяйки съмнение за задържане в наказателното поле.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Ивайло Михайлов намери Емил Стоев, който подаде към Петър Атанасов на точката на дузпата и последният с премерен удар прати топката покрай плонжа на вратаря за 0:2.

В добавеното време вратарят Красимир Костов фаулира Александру Бенга в наказателното поле, а Борис Галчев (90+2) реализира отсъдената дузпа и оформи крайното 1:2.