Атлетико (М) надхитри Реал и взе Суперкупата на Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Дюшекчиите" показаха здрави нерви и ликуваха в Талин след продължения

Атлетико (М) триумфира с трета Суперкупа на Европа в историята си. "Дюшекчийте" победиха Реал (М) с 4:2 след продължения в мача за трофея в Талин. Редовното време завърши 2:2.

Градските съперници изиграха много качествен двубой, в който европейските шампиони стигнаха до обрат от 0:1 до 2:1, а футболистите на Атлетико демонстрираха здрави нерви и чудовищна ефективност, за да се доберат до равенство в редовното време и да ликуват след 120 минути игра.

Мачът започна перфектно за Атлетико. "Дюшекчийте" поведоха още преди да е изтекла и една минута от началото. Диего Коста преодоля последователно Серхио Рамос и Рафаел Варан, след което от много малък ъгъл прати топката под гредата - 1:0.

Реал постепенно започна да излиза от шока и в 16-ата минута стигна до първото си чисто положение. Бензема получи подаване с пета от Асенсио, но не успя да засече топката. В 25-ата Марсело стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Две минути след това падна и изравнителното попадение.  Бейл качи топката на главата на Бензема и той я прати в мрежата на Ян Облак за 1:1.

Натискът на "белите" продължи. Асенсио се отскубна от защитата на Атлетико и стреля от границата на пеналта, но топката премина на сантиметри от целта.

До почивката Реал владееше повече топката, а Атлетико се защитаваше добре и не допусна ново попадение.

През второто полувреме европейските шампиони стигнаха до пълен обрат. В 62-ата минута реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Хуанфран. Капитанът Серхио Рамос застана зад топката и вкара.

В 79-ата Атлетико успя да изравни. Хуанфран се пребори отдясно, подаде към Анхел Корея, който почти от аутлинията върна към Диего Коща, а той чукна топката в мрежата - 2:2.

Така се стигна до продължения. Още в първите допълнителни 15 минути Атлетико нанесе съкрушителен удар, който се оказа решаващ за крайния успех.

Саул реализира брилянтен гол в 98-ата минута. Испанският национал засече центриране от въздуха и прати топката под гредата. В 104-ата Диего Коща задържа топката в наказателното поле, подаде към Витоло, който веднага потърси Коке, а той с едно докосване направи 4:2 за Атлетико.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ М: 1. Навас, 2. Карвахал, 4. Рамос, 5. Варан, 8. Кроос, 9. Бензема, 11. Бейл, 12. Марсело, 14. Касемиро, 20. Асенсио, 22. Иско;
Треньор Хулен Лопетеги

АТЛЕТИКО М: 13. Облак, 2. Годин, 6. Коке, 7. Гризман, 8. Саул, 11. Льомар, 14. Родри, 15. Савич, 19. Диего Коста, 20. Хуанфран, 21. Лукас;