България направи равен с шампиона на Европейското по минифутбол

Националите ни са трети в групата с 4 точки

България записа равенство в третия си мач на Европейското първенство по минифутбол в Киев, Украйна, като изигра най-силния си мач до момента. Националният ни отбор направи 1:1 с Казахстан.

Двубоят вървеше равностойно през всичките 40 минути. Шампионът от 2016 година откриха резултата четири минути преди края чрез Сидикбек, който вкара третия си гол от началото на турнира.

В 38-ата минута Веселин Филипов изпълни ъглов удар, а топката се отби в тялото на капитана на Казахстан Дарабайев и влетя в мрежата за 1:1.

До края на мача и двата отбора опитаха да стигнат до победата, но до ново попадение така и не се стигна.

Със спечелената точка България има 4 в актива си и е на третата позиция в групата. Първи е тимът на Босна и Херцеговина с девет, а втори - Казахстан със седем.

Утре националите трябва да бият Албания, а Босна да спечели срещу Казахстан. Мачът нашите е в 16 часа и отново ще бъде предавана по БНТ HD.