Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

16 август 2018 22:51 Васил Костов

Стабилен Лудогорец е на плейоф в Лига Европа! (ВИДЕО)

Лудогорец се класира за плейофната фаза на Лига Европа. "Орлите" завършиха наравно в гостуването си на Жрински Мостар - 1:1. Така, след 1:0 в Разград, родният шампион продължава напред с общ резултат 2:1. Българите пропуснаха да стигнат до втора победа над съперника си, след като допуснаха изравнително попадение в 92-ата минута.

Последното препятствие за групите на Лига Европа пред Лудогорец се казава Торпедо. Тимът от Кутаиси се класира с голям късмет за плейофа в Лига Европа. Грузинците загубиха с 0:2 гостуването си на албанския Кукеши, но победата с 5:2 в първия мач им бе достатъчна и с общ резултат 5:4 се промъкнаха напред.

Жрински имаше добра възможност да поведе, по-малко от 30 секунди след началния съдийски сигнал. Билбия стреля от удобна позиция, но над вратата. Лудогорец отговори с директен удар от фаул на Форстър, но встрани от вратата.

В 16-ата минута се откри най-добрият шанс за Лудогорец до момента. Вандерсон изведе на хубава позиция в наказателното поле Кешеру, който обаче стреля покрай вратата. Натанаел пък пробва удар от дистанция, но неточно.

В 24-ата минута Лудогорец поведе и на практика предрешия крайния изход от двата сблъсъка. Марселиньо се освободи в наказателното поле и върна към Кешеру. Румънецът стреля, топката рикошира в играч на домакините и влетя в мрежата за 0:1.

Минутка преди да изтече първото полувреме, "орлите" можеха да си подпечатат победата. Вандерсон изведе на чиста позиция Кешеру, който от близко стреля право във вратаря.

През втората част българите заиграха доста по-предпазливо. Възпитаниците на Пауло Аутуори не оставяха свободни пространства на своя съперник, но и не стигаха до опасности пред противниковвата врата.

Все пак, в 69-ата минута "орлите" пропуснаха чудесна възможност да удвоят аванса си. Вандерсон овладя на границата на наказателното поле и стреля, но Стойкич блокира удара му. При добавакта пък Яковлечич изчисти от голлинията.

В 80-ата минута Билбия засече с глава центриране в наказателното поле, но Броун успя да избие в корнер.

Във 2-ата минута на продължението Жрински изравни след грешка на Броун. Вратарят прати топката на крака на Билбия, който на празна врата не сгреши за 1:1

Събития

90+3' Край на мача Край на мача
90+2' Гол Жрински изравни след грешка на Броун. Вратарят прати топката на крака на Билбия, който на празна врата не сгреши за 1:1
89' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Антон Недялков
89' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Кампаняро
86' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Яцек Горалски
86' Смяна за състезател излизащ от игра Излзиа Кешеру
80' Bнимание Билбия засече с глава центриране в наказателното поле, но Броун успя да избие в корнер
78' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Пезер
78' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Стойкич
74' Точен удар за статистиката на Филипович
73' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Джоди Лукоки
73' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Върджил Мисиджан
69' Bнимание Невероятен пропуск на Лудогорец! Вандерсон овладя на границата на наказателното поле и стреля, но Стойкич блокира удара му. При добавакта пък Яковлечич изчисти от голлинията
65' 20 минути от началото на втората част - абсолютно нищо интересно на терена
61' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Филипович
61' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Станич
46' Начало на второто полувреме
46' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Йович
46' Смяна за състезател излизащ от игра Илиза Шовшич
45' Край на първото полувреме
44' Bнимание Невероятен пропуск за Лудогорец! Вандерсон изведе на чиста позиция Кешеру, който от близко стрел право във вратаря
43' Жълт картон Жълт картон за Густаво Кампаняро
40' Жълт картон Жълт картон за Шовшич
31' Баришич опита крайно несериозно изпълнение - да преодолее Броун с удар почти от центъра
24' Гол ГООООООООЛ за Лудогорец! Марселиньо се освободи в наказателното поле и върна към Кешеру. Румънецът стреля, топката рикошира в играч на домакините и влетя в мрежата за 0:1
21' Далечен и неточен удар на Натанаел
16' Bнимание Отличен шанс за Лудогорец! Вандерсон изведен на хубава позиция в наказателното поле Кешеру, който обаче стреля покрай вратата
5' Директен изстрел на Форстър от отсъденото нарушение - много неточно
4' Жълт картон Жълт картон за Баришич, за грубо нарушение
1' Няколко секунди след началото на срещата Билбия стреля от удобна позиция, но над вратата
1' Начало на мача Начало на мача