Как ще завърши мачът Лудогорец – Байер?

18 август 2018 20:23 Пламен Димитров

Локомотив излъга Ботев в Битката за Пловдив! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив спечели с 1:0 гостуването си на градския съперник Ботев в Коматево. "Черно-белите" оставиха инициативата на домакините през целия мач, но удариха в точния момент.

Ботев и Локо изиграха безлично първо полувреме.

Мачът започна с териториално превъзходство на "жълто-черните", но първият точен удар в мача беше на сметката на Локомотив. Умарбаев стреля от фаул, но право в ръцете на Даниел Кайзер.

В 28-ата минута разбъркване в полето на гостите можеше да доведе до гол, но съдията вдигна флага за засада на Кристиан Димитров.

В последните минути преди почивката темпото спадна. Ботев имаше леко игрово превъзходство, но до опасности пред Мартин Луков не се стигна.

През второто полувреме картината не се промени. Ботев продъжи да има териториален превес, но без особен успех.

В 75-ата минута факла, хвърлена от феновете на Ботев, падна до вратаря на Локомотив Мартин Луков.

Скуката на терена приключи в 78-ата минута, когато влезлия пет минути по-рано Димитър Илиев наниза гол с глава  – 0:1.

В 85-ата минута Посинкович се измъкна и тръгна към вратата на Ботев, но Кайзер отрази удара на локомотивеца.

В 89-ата минута контра за Локомотив изглеждаше много обещаващо, но Посинкович много се забави и ударът на Райков бе блокиран.

Така Локомотив си тръгна със сладка победа с 1:0 в иначе много слабия мач и събра 9 точки, спрямо 6-те, които има Ботев.

А Локомотив вече има аванс от една победа - след 107 мача 39 успеха за "черно-белите" срещу 38 за "канарчетата".

Събития

90+4' Край на мача Край на мача!
90+3' Жълт картон Картон за Луков, който бави играта
85' Посинкович се измъкна и тръгна към вратата на Ботев, но Кайзер отрази удара му
79' Гол ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Димитър Илиев бележи с глава след центриране от корнер
77' Центриране Центриране на Неделев от корнер, Луков боксира и предотвратява опасността
74' Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Илиев се появи на терена
74' Смяна за състезател излизащ от игра Михалевич излезе
70' Жълт картон Картон за Филип Михалевич
66' Смяна за състезател влизащ в игра Елитон ще доиграе мача вместо него
66' Смяна за състезател излизащ от игра Умарбаев излезе
63' Извеждащ пас към Серкан Юсеин, Мартин Луков излиза и лови
57' Жълт картон Жълт картон за Умарбаев за грубо влизане в краката на Вутов
55' Смяна за състезател влизащ в игра Серкан Юнесин заменя Йордан Минев
55' Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна промяна в състава на Ботев
51' Смяна за състезател влизащ в игра Антонио Вутов влиза на мястото на Диого Кампос
51' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на домакините
46' Начало на второто полувреме
45+1' Край на първото полувреме
44' В последните минути на полувремето темпото спадна. Ботев владееше топката, а гостите внимаваха да няма опасности пред Мартин Луков
37' Контузия или получаване на медицинска помощ Медицинският екип на Ботев (Пд) влиза на терена. Минев обаче се изправя на крака и по всичко личи, че ще продължи участието си в мача
28' Разбъркване в наказателното поле на Локомотив, но има вдигнат флаг за засада на Кристиан Димитров
24' Удар Първи точен удар към една от двете врати. Парнвиз Умарбаев стреля от фаул, а топката се озова ръцете на вратаря Кайзер
19' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Бирсент Карагерен
15' Два поредни корнера в полза на домакините, които не доведоха до голово положение пред вратата на Локомотив
9' Йордан Минев е предупреден от рефера заради бурните си протести
4' Ботев се възползва от грешка на гостите, топката се озова в Тодор Неделев, който избяга на тъчлинията и успя да центрира, но неточно
1' Начало на мача Начало на мача