ДРАМА: Резерва спаси Юве от срам в дебюта на Роналдо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Изобилие от пропуски на Кристиано и обрат в добавеното време белязаха старта на Серия А

Официалният дебют на Кристиано Роналдо за Ювентус бе на път да се превърне в провал, след като португалската суперзвезда направи куп пропуски.

Въпреки това обаче, неговият тим успя да стигне до драматичен обрат и спечели с 3:2 визитата си на Киево, с която официално стартира новият сезон в италианската Серия А.

Победното попадение падна в третата минута на добавеното време и бе дело на резервата Федерико Бернардески.

Кристиано Роналдо стартира на върха на атаката, а зад него беше Пауло Дибала. По крилата пък шампионите разчитаха на Дъглас Коста и Хуан Куадрадо.

Срещата започна отлично за шампионите, които откриха още в третата минута. След центриране от фаул на Миралем Пянич, Джорджо Киелини игра с топката и тя стана много удобна за Сами Кедира, който я прати в мрежата.

В следващите минути се игра изцяло пред вратата на Киево, като няколко пъти "бианконерите" имаха отлични възможности. Кристиано Роналдо беше много активен и на няколко пъти опита изстрели срещу вратаря Сорентино, но той се справи.

Киево нямаше толкова опасности, като дори рядко минаваше централната линия. При един от редките си шансове обаче домакините се възползваха и изравниха. Точен беше Мариуш Степински, който засече с глава центриране на Емануеле Джакерини в 38-ата минута.

След почивката Киево дори обърна резултата с попадение на Джакерини. Ветеранът си спечели дузпа, след като беше фаулиран от Жоао Кансело и сам изпълни наказателния удар, преодолявайки Войчех Шчесни – 2:1.

От този момент нататък Ювентус се хвърли в атака, а на терена влязоха Марио Манджукич и Федерико Бернардески. Роналдо, който беше изолиран, заигра на левия фланг и така по-често получаваше топката.

В 77-ата минута "биаконерите" изравниха след разбъркване от статично положение. При центриране от корнер Бонучи отклони топката с глава, тя се отби в тялото на Бани и влетя в собствената му мрежа без да оставя шансове на Сорентино – 2:2.

До края на срещата се играеше изцяло пред вратата на Киево и беше въпрос на време кога Ювентус ще вкара. Това се случи в 90-ата минута, когато Манджукич се разписа, но се наложи намесата на технологията.

Първоначално реферът Федерико Паскуа отсъди гол, след като технологията на голлинията отсъди, че топката минава зад чертата.

След това обаче реферът прегледа ситуацията чрез системата VAR и видя, че Кристиано Роналдо играе с ръка, отсъждайки нарушение в полза на Киево.

За капак и вратарят Сорентино беше ударен в ситуацията, като дори за момент изгуби съзнание и трябваше да бъде изваден.

В третата минута на добавеното време настоятелността на Ювентус свърши работа и шампионите стигнаха до победата.

След пробив отляво на Алекс Сандро и центриране, Бернардески отклони топката в мрежата, носейки трите точки на "бианконерите".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира