Как ще завърши мачът Лудогорец – Байер?

19 август 2018 20:04 Николай Георгиев

Мощен Левски мина и през Септември, 3 от 3 за Стоянович (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg

Левски победи Септември с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига и излезе начело в класирането. "Сините" ще трябва да изчакат развръзката на дербито Лудогорец - ЦСКА (21:00), като дори точка за "червените" ще ги свали от върха.

Мачът бе дебютен за новия треньор на Левски Славиша Стоянович пред своя публика и продължи серията от три поредни победи под ръководството на сръбския специалист.

Интересното е, че победи със същия резултат на "Герена" записаха и предшествениците на Стоянович - Елин Топузаков, Николай Митов и Делио Роси.

Двубоят започна с атаки към двете врати, но постепенно "сините" установиха контрол и първи поведоха в резултата. Кабрал получи топката по дясното крило и я пусна към Мариани в наказателното поле, а той я насочи в мрежата за 1:0.

Пет ми нути по-късно резултатът беше удвоен, след като Мариани стреля силно към вратата на Септември, Галев не се  намеси добре и притичалият Станислав Костов я вкара във вратата за 2:0. Гостите можеха да се оттеглят на почивка с гол по-малко в пасив, но Бенга, Гади и Чандъров не успяха да вкарат топката във вратата на Левски след разбъркване.

Домакините започнаха вихрено втората част и в 52-ата минута Обертан пропусна да вкара за 3:0 от няколко метра, стреляйки над вратата. Минути по-късно 19-годишният Станислав Иванов също направи сериозен пропуск и се размина с прострелно центриране на Цветкович от фланга.

Натискът на Левски доведе до ситуация в 69-ата минута, в която Обертан достави топката на крана на Кабрал, но той я спря неумело и тя срещна ръката му преди да я насочи в мрежата, а попадението му беше отменено. Ишмаел Байду даде импулс на Септември около 80-ата минута, като първо падна за дузпа, а след това стреля силно към Полачек, но без резултат. В края засада спря хубава атака на Левски, при която Нашименто остана сам срещу вратаря на гостите.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача! Левски победи Септември с 2:0!
90' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Нашименто.
90' Смяна за състезател излизащ от игра Мариани напуска играта.
90' Излиза Давиде Мариани, влиза Филипе Нашименто, за когото това е първи мач след дълго отсъствие.
83' Пореден бърз пробив на Жерсон Кабрал, но ударът му от малък ъгъл беше спасен от Галев.
82' Съдията даде сигнал за възобновяване на играта.
81' Контузия или получаване на медицинска помощ Контузия на Мартин Полачек и срещата временно е спряна.
75' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Буш.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Станислав Костов напуска играта.
75' Втора смяна и в Левски. Излиза Станислав Костов, влиза Серджиу Буш.
74' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Будинов.
74' Смяна за състезател излизащ от игра Крис Гади напуска играта.
74' Последна смяна за Септември. Излиза Крис Гади, влиза Мирослав Будинов.
73' Жълт картон Жълт картон за Ишмаел Байду за симулация в наказателното поле.
71' Жълт картон Жълт картон за Здравко Димитров.
67' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Илия Юруков.
67' Смяна за състезател излизащ от игра Станислав Иванов напуска играта.
67' Първа смяна в Левски. Излиза Станислав Иванов, влиза Илия Юруков.
66' Удар на Борис Галчев от 20 метра, но над вратата.
61' Смяна за състезател влизащ в игра Тилев влиза на терена.
61' Смяна за състезател излизащ от игра Алвес напуска играта.
60' Жълт картон Жълт картон и за Диаби за груб фаул срещу Станислав Костов.
57' Милош Цветкович с нов прекрасен пробив отдясно центрира успоредно на голлинията, но ударът на Станислав Иванов не намери целта и излезе в аут.
53' Опасен удар на Борис Галчев, но топката мина над вратата.
52' Страхотно двойно подаване на Габриел Обертан със Станислав Костов, което изведе французина сам среу вратаря, но той застъпи топката и я прати в аут.
46' Начало на второто полувреме!
45+1' Край на първата част на мача!
45' Габриел Обертан се измъкна от дълбочина и центрира за Мариани в наказателното поле, но ударът му беше избит в корнер. След неговото изпълнение Аймен Белаид стреля с глава до страничната греда.
41' Невероятен пропуск пред вратата на Левски! Крис Гади нахлу в наказателното поле и намери Александру Бенга на 5-6 метра от вратата. Ударът му беше избит от Полачек, но се стигна до две добавки от Асен Чандъров и Гади, но защитата на Левски се справи в
29' Гол Станислав Костов прави резултата 2:0. Габриел Обертан подаде към Давиде Мариани на около 25 метра от вратата. Неговият удар беше избит от Валентин Галев, но твърде слабо и топката стигна на крака на Костов, който не сбърка сам срещу него.
27' Ново страхотно центриране на Милош Цветкович от десния фланг, но топката не беше засечена добре от Станислав Костов.
23' Гол Давиде Мариани открива резултата! Милош Цветкович по невероятен начин изведе Жерсон Кабрал на скорост в наказателното поле, холандецът намери непокрития Давиде Мариани и той опъна мрежата за 1:0.
22' Нов шанс за Септември след бърза контра. Крис Гади получи топката пред наказателното поле, но ударът му излезе в аут.
16' Здравко Димитров направи пробив до наказателното поле, финтира Холмар Ейолфсон и стреля, останал сам срещу Полачек, но словакът изби в корнер.
13' Удар от 30 метра на Борис Галчев, но топката не затрудни Мартин Полачек.
8' Жерсон Кабрал направи много хубав пробив отдясно и нахлу до наказателното поле, като намери Станислав Иванов около точката на дузпата. Ударът на младока беше слаб и мина на сантиметри встрани от вратата.
7' Пробив на Жерсон Кабрал в наказателното поле, но не успя да си извоюва позиция за стрелба и топката му беше отнета.
0' Начало на мача Начало на мача!