Манчестър Сити се подигра с Хъдърсфийлд на "Етихад" (ВИДЕО)

Серхио Агуеро с хеттрик, Жезус и Давид Силва също се разписаха

Манчестър Сити разгроми с 6:1 гостуващия Хъдърсфийлд в двубой от 2-ия кръг на Премиършип. С основна заслуга за изразителната победа на „гражданите” бе Серхио Агуеро, който реализира хеттрик, а Жезус и Давид Силва вкараха по един. Терънс Конголо пък си вкара автогол, малко преди края, а Станкович отсрами гостите с попадение в 43-ата минута. Така Сити е лидер в класирането с 6 точки от два мача и голова разлика +7. Припомняме, че на старта на новия сезон футболистите на Пеп Гуардиола взеха чиста победа с 2:0 при гостуването на Арсенал. Хъдърсфийлд удари дъното с 0 точки и голова разлика -7.

"Гражданите" започнаха много ентусиазирано и създадоха четири голови положения в първите пет минути. В самото начало Шиндлер блокира удар на Агуеро. При последвалия корнер се получи разбъркване, при което Муние за малко не си отбеляза автогол, но Хамър се намеси и изби в нов ъглов удар. Секунди след това Давид Силва изведе много добре Жезус отляво, но Хамър излезе бързо и спаси удара на бразилеца. В петата минута отново Давид Силва показа техниката си, след което центрира към далечната греда, където бе Жезус, който обаче само докосна топката и тя отново се озова в ръцете на вратаря на гостите.

В 18-ата минута Агуеро се измъкна от засадата и опита от малък ъгъл да засече с глава поредното добро центриране на Давид Силва. Топката обаче премина встрани.

В 25-ата минута Хъдърсфийлд допусне много лек гол. Едерсон изпълни аут, с който подаде към Агуеро. Аржентинецът изскочи зад гърба на Шиндлер, след което прехвърли Хамър, който излезе напред - 1:0.

В 31-вата минута Менди проби между няколко бранители на гостите, след което размени подавания с Жезус и след лек рикошет успя да върне топката към бразилеца, който стреля до близката греда - 2:0.

Четири минути след това Бен Хамър сгреши фатално. Стражът не успя да улови топката след едно центриране на Менди отляво и това даде възможност на Агуеро да вкара  втория си гол днес - 3:0.

Хъдърсфийлд все пак успя да върне едно попадение две минути преди почивката. Билинг изпълни тъч, с който прати топката в наказателното поле, където Муние отклони с глава, а Станкович изскочи от втора позиция и вкара отблизо - 3:1.

Три минути след подновяването на играта Давид Силва покачи на 4:1 след перфектно изпълнение на фаул от 25 метра. Така испанецът отбеляза своя мач №250 в Премиър лийг със страхотен гол.

В 57-ата минута удар на Агуеро срещна гредата, а 15-ина минути след това Хамър лиши аржентинеца от хеттрик, след като изби негов изстрел, пласиран до гредата.

Хеттрикът обаче стана факт 1/4 час преди края, когато Кун засече от въздуха поредното добро центриране на Менди.

Шест минути преди края Търънс Конголо оформи крайния резултат, след като си отбеляза автогол след пробив на Сане отляво.

В другия мач, игран по същото време, Уотфорд спечели с 3:1 гостуването си на Бърнли.

„Стършелите” започнаха ударно двубоя и поведоха в 3-ата минута  след гол на Грей, но само три по-късно Тарковски изравни.

След почивката гостите вкараха два бързи гола, с които решиха крайния изход. Първо Дилейни се разписа (48`), а след това Хюз направи преднината на Уотфорд недостижима.

Така Уотфорд записа втора победа и е на 3-о място в класирането. Бърнли заема 14-ата позиция с точка в актива си.

Шаби Алонсо потвърди: Оставам в Леверкузен