Реал Мадрид не допусна изненада в първия кръг от Ла Лига (ВИДЕО)

Даниел Карвахал (16) и Гарет Бейл (51) реализираха за спокойната победа на “Сантиаго Бернабеу”

Реал Мадрид не допусна изненада в първия кръг от Ла Лига и спечели у дома с 2:0 срещу Хетафе. Даниел Карвахал (16) и Гарет Бейл (51) реализираха за спокойната победа на “Сантиаго Бернабеу”.

Срещата започна с очакван домакински натиск. "Лос бланкос" пресираха високо. Първата голова опасност се появи след четвърт час игра. Марсело центрира отляво на първа греда, където Бейл плонжира и стреля с глава в напречната греда. В 20-ата минута Бейл центрира отляво, Давид Сория изби с една ръка, но топката попадна у Дани Карвахал, който хитро прехвърли вратаря с глава - 1:0.

В 26-ата мадридчани развиха добро нападение, Бензема и Себайос комбинираха и Асенсио завърши атаката с фалцов удар над гредата. В 43-ата Рамос прати кълбото в мрежата, но след съдийски сигнал. Реферът видя нарушение в атака. Иначе капитанът на Реал завърши нападението с бомбен удар от 13 метра.

“Лос меренгес” нанесоха втори удар в началото на второто полувреме. В 51-ата минута Асенсио нахлу отляво и подаде по земя назад към Бейл, който беше оставен сам и намери непокрития близък ъгъл - 2:0. В 54-ата Асенсио разтресе дясната греда на Сория след "бомба" от 19 метра.

Второто полувреме продължи в сравнително спокойно темпо. Гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" почти не атакуваха и Кейлор Навас нямаше причини да показва умения. В 71-ата минута в игра се появи любимецът на мадридистите Лука Модрич, който замени Себайос.

В 75-ата Мата подаде към далечната греда за свободния Иван Алехо, комуто не стигна крачка да отбележи. При следващата атака Марсело подаде на скорост за Асенсио. Испанският национал беше изблъскан, но съдията прецени, че няма дузпа. Въпреки удобството на ВАР реферът прецени, че няма нужда да използва видеоповторенията. Така и не се стигна до момент, в който имаше интрига за крайния победител.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)