Валенсия и Атлетико поделиха по точка на старта в Примера (ВИДЕО)

Анхел Корея даде аванс на "дюшекчиите", Родриго Морено изравни след почивката

Валенсия и Атлетико Мадрид не успяха да се победят в първия си двубой за новия сезон в Примера Дивисион, завършвайки 1:1 на „Местая”. Двубоят премина на високи обороти, като съперниците си поделиха по едно полувреме, както и точките в края на мача. Анхел Корея откри в 26-ата минута, а в 55-ата Родриго изравни за „прилепите”.

Гостите бяха по-активни през първата част, като успяха да наложат преса в първите минути на срещата. Гризман и Коща пробваха да разпечатат вратата на Нето, но без успех.

В 26-ата минута Антоан Гризман направи технично подаване за непокрития Корея, който с точен удар наказа разсеяността на отбраната за 0:1.

Опасен удар на Коща можеше да донесе втори гол за „дюшекчиите”, но бразилският страж се намеси решаващо и отклони в корнер.

Футболистите на Валенсия направиха няколко добри атаки до края на полувремето, но без да успеят да възстановят равенството.

Това все пак направи Родриго Морено в 55-ата минута. Нападателят овладя на гърди пред наказателното поле и с плътен удар матира Ян Облак.

В края на срещата Даниел Вас остана сам срещу вратаря на Атлетико, но не успя да го преодолее, а малко по-късно Облак спаси и удар на Гамейро.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)