Дузпа и червен картон помогнаха на Ливърпул за трите точки срещу Палас (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" взеха втора поредна победа, изостават от Сити само по голова разлика

Ливърпул спечели с 2:0 гостуването си на Кристъл Палас и с 6 точки от два мача е втори в класирането на Висшата лига. "Червените" изостават от Манчестър Сити само по голова разлика.

Джеймс Милнър от дузпа и Садио Мане вкараха головете за тима на Юрген Клоп. Домакините пък доиграха мача с 10 души, след като Аарън-Уан Бисака получи директен червен картон четвърт час преди края.

Началните на срещата беше скучно - Ливърпул наглед владееше инициативата, но играчите на Юрген Клоп не намираха пространства в сгъстената защита на лондончани. Чак след средата на първото полувреме играта се пораздвижи и започнаха да се случват интересни ситуации и пред двете врати.

В 23-ата минута Мохамед Салах пропусна чудесна възможност да открие резултата. Египетският национал получи извеждащ пас на Наби Кейта, пробва да пробва да прехвърли вратаря Уейн Хенеси, но ударът му мина над вратата.

Две минути по-късно Андрю Таунзенд уцели напречната греда на вратата на Ливърул. Скоро след това Кейта стреля отблизо, но Хенеси спаси.

В последната минута на първата част реферът свири дузпа в полза на "червените", отсъдена за нарушение на Мамаду Сако срещу Мохамед Салах. Джеймс Милнър беше точен от бялата точка.

След почивката Ливърпул прие играта в своята половина и разчиташе на контри. При една от тях в 49-ата минута Салах получи топката от Робертсън, опита да я копне над вратаря, но избяга в страни. Все пак нападателят успя да подаде към Кейта, чийто удар мина покрай вратата.

В 54-ата минута и Алисон трябваше да прави спасяване. Лука Миливоевич стреля опасно от фаул, но бразилският вратар на Ливърпул реагира отлично. Секунди след това Алисон отново бе тестван и показа чудесен рефлекс, въпреки че в тази ситуация бе отсъдена и засада. Уилфред Заха беше изпуснат от защитата на гостите в 73-ата минута и стреля, но право в ръцете на вратаря.

В 75-ата минута домакините останаха с 10 души. Директен червен картон получи Аарън-Уан Бисака. Той фаулира откъсващия се Салах на границата на наказателното поле и реферът Майкъл Оливер го изгони. Египтянинът изпълни прекия свободен удар, но топката се отклони от стената.

Ливърпул стигна до втори гол в добавеното време. При светкавична контра на гостите Садио Мане се откъсна сам срещу вратаря, преодоля го и отбеляза третото си попадение от началото на сезона.