Роналдо отново не вкара, но Ювентус взе дербито с Лацио (ВИДЕО)

Пянич и Манджукич донесоха успеха на шампионите

Кристиано Роналдо не успя да вкара и във втория си мач за Ювентус. Това обаче сториха Миралем Пянич (30) и Марио Манджукич (75), които донесоха успеха на шампионите с 2:0 в дербито с Лацио. Португалецът все пак записа асистенция при второто попадение.

Юве има пълен актив от 6 точки след първите два кръга, докато римляните още са без спечелен мач.

В следващия кръг Ювентус гостува на Парма на 1 септември, докато Лацио е домакин на Фрозиноне.

Торинци бяха много близо до гола в 19-ата минута, когато топката като по чудо не се озова в мрежата зад Томас Стракоша. Първо Сами Кедира удари левия страничен стълб на Томас Стракоша, а веднага след това стражът на Лацио спаси фалцов изстрел на Федерико Бернардески.

Шампионите все пак поведоха след половин час игра. Бернардески центрира към далечната греда, където Манджукич се опита да свали с глава. Защитник на Лацио изчисти, но право в краката на Миралем Пянич. Босненският национал с великолепен изстрел от движение матира вратаря за 1:0!

В 63-ата минута пред Кристиано Роналдо се откри шанс за 2:0, но португалецът стреля неточно с глава. Седем след това Роналдо тества Стракоша с мощен шут малко пред границата на наказателното поле, но вратарят спаси.

Вторият гол за Юве падна в 75-ата минута. След центриране отдясно Кристиано Роналдо получи прекрасна възможност да реализира първия си гол в Серия А. Стракоша обаче му попречи, а топката попадна в Марио Манджукич, който не сгреши за 2:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЮВЕНТУС: Шчесни Кансело, Бонучи, Киелини, Алекс Сандро, Кедира, Пянич, Матюиди, Бернардески, Манджукич, Роналдо

ЛАЦИО: Стракоша, Уолъс, Ачелби, Раду, Марушич, Пароло, Лейва, Милинкович, Лулич, Луис Алберто, Имобиле