Мощен Ботев "възкръсна" в Бистрица, изпусна разгром (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът започна с минута мълчание, „канарчетата“ изместиха „тигрите“ от шестицата

Ботев (Пловдив) спря устрема на Витоша (Бистрица) в Първа лига след успех с 2:0 като гост в двубой от шестия кръг на Първа лига.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от жестоката катастрофа в Искърското дефиле, при която загинаха 15 души, а други 27 бяха ранени.

След първия съдийски сигнал на Георги Давидов „канарчетата“ надиграха тотално своя съперник, като освен двете попадения удариха три греди, а и техен гол бе отменен заради засада.

С успеха си те изместиха съперника от челната шестица в класирането и временно заеха петото място с 9 точки. Толкова имат и „бистришките тигри“, но заемат осмата позиция заради по-лошата си голова разлика.

Гостите можеха да стигнат и до далеч по-изразителен успех, ала направиха множество пропуски, като трябва да отбележим, че вратарят на домакините Николай Георгиев на няколко пъти се намеси решително, но пък сгреши и при двата гола на гостите.

Още в 12-ата минута Тодор Неделев изпълни отлично един свободен удар, но съотборникът му Кристиян Димитров направи по-трудното и нацели страничната греда от границата на вратарското поле.

Ботев обаче продължи да търси по-активно гола и го постигна в 33-ата минута, когато Тодор Неделев вкара директно от статично положение.

Плеймейкърът на "канарчетата" стреля от пряк свободен удар, а топката попадна в мрежата, след като се отклони и от напречната греда.

Секунди след това Серкан Юсеин стреля силно извън наказателното поле, но стражът Николай Георгиев успя да избие топката в корнер.

Малко преди почивката капитанът на гостите Лъчо Балтанов бе близо до второ попадение, след като засече с глава центриране на завърналия се Антонио Вутов от дясно, ала вратарят спаси.

Същото стори и този на гостите Даниел Кайзер в 42-ата минута след силен изстрел на Анти Рениа, така че почивката дойде при резултат 1:0 в полза на „канарчетата“.

Веднага след подновяването на играта Лъчо Балтанов проби и стигна до пеналта, където намери непокрит Тодор Неделев, но ударът от движение на национала срещна напречната греда.

Четвърт час преди края на редовното време пък Густаво Афонсо остана сам срещу стража на домакините след пас на Неделев, но не успя да преодолее Георгиев.

Междувременно се стигна до сблъсъци между футболистите, а в 88-ата минута пробив на резервата Васил Шопов завърши с подаване към друга резерва - Стивън Петков, който стреля покрай вратата от 11 метра.

Второто попадение падна в добавеното време, когато Густаво Афонсо се възползва от грешка на стража, отне му топката и реализира на празна врата – 2:0.

В следващия кръг Витоша гостува на Черно море, докато Ботев е домакин на ЦСКА.

ВИТОША – БОТЕВ 0:2
0:1 Тодор Неделев (33‘)
0:2 Густаво Афонсо (90 +3‘)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВИТОША: 12. Николай Георгиев, 2. Тодор Гочев, 10. Георги Амзин, 16. Радко Мутафчийски, 18. Петко Цанков, 19. Анти Рениа, 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 99. Стефан Христов, 96. Наско Милев;

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Зауербег, 9. Диого Гомес, 39. Антонио Вутов;