Пирин се измъчи у дома срещу Ботев Гълъбово

"Орлетата" постигнаха труден успех с 2:1, гостите вкараха втори гол, но след края на мача

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна изстрадан успех с 2:1 като домакин на Ботев (Гълъбово) в двубой от петия кръг на Втора лига. "Орлетата", които явно ще се борят за оцеляването си в професионалния футбол този сезон, записаха втора победа от началото на кампанията.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна отлично за момчетата на Петър Златинов, които откриха резултата още в 14-ата минута чрез Кръстев. В 68-ата пък Александър Бастунов покачи на 2:0. Четвърт час преди края гостите върнаха един гол чрез Методи Костов.

Истинската драма настъпи в самия край, когато играчите от Гълъбово, явно не разбрали, че главният съдия е сложил точка на спора, продължиха да играят и реализираха за 2:2. Попадението обаче бе отменено, което вбеси гостите. Помощникът на старши треньора Людмил Киров дори бе изгонен.

С победата Пирин събра 6 точки в актива си и се изкачи до десетото място във временното класиране. Въпреки поражението, Ботев (Гълъбово) продължава да бъде по-напред в класирането от днешния си съперник. Момчетата на Людмил Киров са шести със 7 точки на сметката си.

Пирин (Благоевград) - Ботев (Гълъбово) 2:1
1:0 Кръстев 14'
2:0 Ал. Бастунов 68'
2:1 Костов 74'