Брутално съдийство посече Локо (Сф) насред "Надежда"! (ВИДЕО)

Валентин Станчев от Сливен не отсъди 100-процентова дузпа, фенове го атакуваха на терена

Царско село записа пета поредна победа от началото на сезона във Втора професионална лига. Тимът на Никола Спасов спечели с 1:0 гостуването си на Локомотив Сф и е едноличен лидер в групата с пълен актив. "Железничарите" остават 13-и с едва 5 точки.

Гостите може да благодарят на съдията Валентин Станчевн от Слиивен, който не отсъди 100-процентова дузпа в  полза на "червено-черните".

Костадин Хазуров можеше да даде преднина на Локомотив в 17-ата минута, когато стреля с глава, но неточно. След половин час игра Красимир Милошев пробва удар от далечна дистанция, но вратаря на гостите Росен Андонов улови топката.

В 39-ата минута "червено-черните" създадоха най-чистото положение в мача до момента. След разбъркване в наказателното поле топката се озова в Даниел Васев. Той шутира, но Росен Андонов показа невероятен рефлекс и изби в ъглов удар.

Второто полувреме започна с фрапантен пропуск на Царско село. А в 55-ата минута чудесно извеждащо подаване на Станкев към Хазуров завърши с удар на нападателя, който беше отразен от вратаря. Топката попадна във Владислав Романов, но той също не успя да вкара.

В 65-ата минута Царско село поиска дузпа за игра с ръка на на Емил Виячки. Съдията прецени, че нарушение няма. При последвалото изпълнение на корнер Антонио Георгиев вкара - 0:1.

Александър Любенов спаси сигурен втори гол. Ударът отправи Георги Минчев. След рикошет топката се озова във футболиста на Царско село, за когото остана най-лесното, а именно да накаже Локомотив.

В добавеното време и домакините имаха основателни претенции за дузпа, след като Веско Минев игра с ръка в наказателното поле на Царско село. Реферът обаче подмина нарушението. Треньорът Ангел Колев дори беше изгонен зарабди бурния си протест срещу Валентин Станчев.

След края на мача фенове на Локомотив се опитаха да нахлуят на терена, за да потърсят обяснение от рефера, но бързо бяха озаптени.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ СФ:  24. Александър Любенов, 11. Владислав Романов, 6. Георгиос Бузукис, 94. Даниел Васев, 17. Йордан Тодоров, 23. Емил Виячки, 9. Костадин Хазуров, 3. Марио Петков, 26. Красимир Милошев, 15. Александър Горанов, 21. Христос Контохристос

ЦАРСКО СЕЛО: 12. Росен Андонов, 4. Пламен Тенев, 14. Веселин Минев, 5. Марко Прелевич, 17. Реян Даскалов, 6. Антонио Георгиев, 8. Николай Дюлгеров, 11. Китан Василев, 44. Божидар Кацаров, 89. Илиян Йорданов, 10. Георги Минчев
Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов