ОБЗОР: АЕК изхвърли екзекутора на Лудогорец след драма (РЕПОРТАЖИ)

Обрат в Загреб класира Йънг Бойс в групите на Шампионска лига

АЕК елимирина МОЛ Види след 1:1 в Атина. Гърците имаха аванс от 2:1 след първата среща, но бяха на път да го пропилеят. В крайна стека екзекуторът на Лудогорец отпадна от турнира след драматични 99 минути.

Домакините поведоха с гол от дузпа на Петрос Манталос в 48-ата минута. Само 9 след това унгарците изравниха. Попадението реализира Лоик Него.

В 81-ата минута АЕК остана с човек по-малко, след като червен картон получи Елдер Лопес. Въпреки численото си превъзходство и продължението от 9 минути МОЛ Види така и не успя да се добере до втори гол, който щеше да прати мача в продължения.

Драматично се разви и мача Динамо Загреб - Йънг Бойс. Домакините поведоха, но швейцарщите стигнаха до пълен обрат - 1:2 и ще играят в групите на Шампионска лига.

Аякс направи 0:0 при гостуването си на Динамо Киев, но продължава след успех с 3:1 в първата среща..