Кой ще е шампион на Англия?

29 август 2018 21:53 Николай Георгиев

Япония и Република Корея ще играят на финала за Купата на Азия

Република Корея и Япония ще играят на финала на футболния турнир за Купата на Азия, в който се срещат отбори до 23 години. Корейците, водени от звездата на Тотнъм Сон Хюн-Мин, отстраниха Виетнам след 3:1.

Япония пък се справи с отбора на ОАЕ с 1:0 с гол на Аясе Уеда в 78-ата минута. Финалната среща ще се играе в събота.

Сон напусна отбора на Тотнъм и се присъедини към корейския отбор до 23 години с надеждата, че ще помогне на тима да спечели титлата. Ако това се случи, тя ще бъде пета за тима на Република Корея. Ли Сьон-У, който играе за италианския Верона, вкара на два пъти, като откри резултата в 7-ата минута, а в 55-ата направи 3:0.

Между тези голове се разписа Хван Уй-Джо, който играе в първенството на Япония за тима на Гамба Осака. Виетнам върна едно попадение в 70-ата минута чрез Тан Мин Вуон.

Виетнамците хвърлиха много усилия, но атаките им се разбиваха основно преди наказателното поле на Република Корея, а в няколко случая и вратарят Йо-Хюн У се справи с висока класа.

Виетнам и ОАЕ ще играят за третото място също в събота, но в по-ранен час.