Девет от Рейнджърс елиминираха Уфа (ВИДЕО)

Шотландците удържаха 1:1 при гостуването на руския тим и продължават напред с общ резултат 2:1

Глазгоу Рейнджърс се класира за груповата фаза на турнира Лига Европа. Шотландците удържаха 1:1 при гостуването на руския Уфа и продължават напред с общ резултат 2:1.

Рейнджърс игра с девет души от средата на второто полувреме, но не допусна попадение в заключителните минути, въпреки натиска на домакините.

Шотландският отбор поведе с гол на Овимуно Еджария още в 9-а минута, но Уфа изравни в 32-а минута чрез Дмитрий Сисуев.

Малко след гола Рейнджърс остана с 10 души след два бързи жълти картона на Алфредо Морелос. В 66-а минута реферът изгони още един играч на гостите - Джон Фланаган и тимът доигра мача с девет души.

В оставащите минути до края Уфа наложи натиск, но не успя да вкара поне един гол и да застраши крайния успех на Рейнджърс, воден от легендата на Ливърпул Стивън Джерард.