Милан покоси Рома (ВИДЕО)

Две попадения бяха отменени

Милан е големият победител в дербито на третия кръг в Серия "А", след като тази вечер победи Рома с 2:1. Вечерта бе помрачена за феновете от намесата на ВАР технологията, след която бяха отменени два гола - по един и за двата гранда.

Точен за "росонерите" бе Франк Кеси и Кутроне, докато за "вълците" се разписа Фасио.

В 16-ата минута, Калабрия се възползва от празното пространство пред него, пое си добре топката и със силен шут я изпрати към вратата, но тя премина малко над напречната греда. 60 секунди по-късно, Олсен се отчете с брилянтна намеса, след като Игуаин отправи рисков удар към долния ляв ъгъл. Нападателят на Милан дори не погледа при изстрела си, но той бе доста точен.

В 35-ата минута, Донарума също демонстрира на какво е способен. Патрик Шик стреля към вратата, насочвайки топката под напречната греда, но стражът блесна с изявата си. В 40-ата, логичното най-накрая се случи и "росонерите" поведоха в резултата след гол на Франк Кеси. Той се възползва от грешка в отбраната на Рома и веднага стреля към вратата, като не остави никакви шансове на вратаря - 1:0.

Втората част предложи доста по-любопитни ситуации от първото полувреме. Един Джеко профука "златен" шанс за Рома. Той овладя отбита топка и от границата на наказателното поле стреля силно, но тя премина доста встрани от целта. Малко след това обаче, Фасио поправи грешката. Той овладя рикоширала топка малко зад линията на пеналта, обърна се и веднага стреля към долния ляв ъгъл за 1:1.

В 61-ата минута, Гонсало Игуаин бързо върната преднината на своя тим, след като бе изпуснат от съперниковата защита и след като остана сам срещу вратаря, мушна топката в мрежата за 2:1. Попадението му обаче бе отменено след намесата на ВАР технологията. Главният рефер счете, че то не е било отбелязано според правилата.

В 80-ата минута напрежението значително се покачи, след като "вълците" достигнаха до извеждащо попадение, но и този път ВАР бързо прекрати радостта. Главният рефер прецени, че преди отбелязването на гола, играч на гостите е играл с ръка.

Секунди преди края на добавеното време, Патрик Кутроне получи хубав извеждащ пас от Игуаин, изпреварвайки защитата на гостите и с прецизен удар мушна топката в мрежата за 2:1, оформяйки крайния резултат.