Ботев спря ЦСКА, боево реми в Коматево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски има шанс да дръпне пред "червените"

Ботев (Пловдив) стигна до равенство с ЦСКА, двата тима завършиха при резултат 0:0 в Коматево.

Срещата в Коматево започна ударно, като първата ситуация се откри пред домакините.

Диого Кампос бе намерен след центриране на Неделев от корнер, но нападателят стреля над напречната греда.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Отговорът на ЦСКА не закъсня и "армейците" на свой ред създадоха много опасно положение. Едвин Джеси получи страхотна топка на крилото, преодоля Филип Филипов и центрира, но Йордан Минев изчисти буквално пред очите на Мауридес и Тиаго.

След това положение двата отбора намалиха темпото и като че ли изчакваха грешка от противника.

Чак в последните минути на първата част отборите се отвориха и се стигна до много спорно положение в 43-ата минута. Густаво Афонсо се строполи в наказателното поле след контакт с Борис Секулич, но бялата точка не бе посочена от главния съдия Волен Чинков. Повторенията обаче показаха, че контакт има.

Втората част започна с превес на ЦСКА, който бе близо до това да се материализира в попадение в 51-ата минута. Кирил Десподов центрира от свободен удар и намери Николай Бодуров, който стреля с глава много близо до лявата греда на Кайзер.

"Червените" продължиха да играят по-добре и да натискат своя съперник и това им отвори нова възможност в 58-ата минута. Тя се откри пред Мауридес, който стреля с глава в наказателното поле, но неточно.

Само няколко минути по-късно Ботев пое инициативата на свой ред и започна да реди възможност след възможност пред вратата на "армейците".

В 71-ата минута резервата Вутов стреля силно от малък ъгъл, но право в обсега на Черниаускас.

В последните минути играта се успокои, но въпреки това ЦСКА бе близо до гола след брилянтна контраатака в 81-ата минута, при която Жоржиньо бе изведен сам срещу вратаря от Мауридес, но крилото на "червените" се забави и топката му бе избита.

До края нямаше по-сериозни положения и логично двата отбора завършиха при резултат 0:0.

Така ЦСКА събира 16 точки след 7 изиграни срещи и е на върха пред втория Левски само по голова разлика, а и "сините" имат мач по-малко, който е по-късно днес срещу Берое. Ботев пък е на шестото място с 10 пункта.