ОБЗОР: Байер Леверкузен се изложи у дома (РЕПОРТАЖИ)

Съперникът на Лудогорец стигна дъното на класирането в Германия

Байер Леверкузен записа втора поредна загуба и се свлече на дъното на класирането в германската Бундеслига. Съперникът на Лудегорец в Лига Европа отстъпи с 1:3 на Волфсбург като домакин и с голова разрлика 1:5 е последен преди изиграването на всички мачове на от кръга.

"Аспирините" поведоха в резултата с гол на Леон Бейли в 24-ата минута. Осем след това Яник Герхарт стреля почти от аутлинията и вратарят Рамазан Йозджан отклони топката в мрежата си, заради което попадението беше записано като автогол.

След почивката Волфсбург стигна до пълен обрат. Разписаха се Вегхорст (55) и Щефен (60).

Успехът качи "вълците" начело в класирането с 6 точки от два мача.

Вердер спечели с 2:1 гостуването си на Айнтрахт като победното попадение падна в 6-ата минута на добавеното време.

Мачът не се разви никак добре за тима от Франкфурт. В 11-ата минута Карлос Салседо се контузи и беше заменен принудително, а в 32-ата Джетро Вилемс бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

Максимилиан Егелщайн откри за гостите в 20-ата минута. Айнтрахт се върна в мача с попадение на Себастиен Алер, който вкара в 53-ата от дузпа. Дълбоко в добавеното време  Милот Рашица реализира от пряк свободен удар и Вердер си тръгна с трите точки.

Новият отбор на Върджил Мисиджан Нюрнберг направи 1:1 с Майнц вкъщи. Холандецът не беше в групата за двубоя.