Стойчо Стоев тръгна с класика в Арда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Макриев с два гола пред 3400 зрители в Кърджали

Стойчо Стоев дебютира с класическа победа начело на Арда.

Тимът от Кърджали спечели с 3:0 домакинството си на Локомотив (ГО) от 6-ия кръг на Втора професионална лига.

Два гола вкара Димитър Макриев, а един добави Венцислав Бенгюзов.

Арда беше по-добрият отбор през целия мач, но отбеляза и трите попадения в заключителните 25 минути пред около 3400 зрители на стадиона в парк "Простор".

В 66-ата Мартин Николов задържа откъсващия се сам срещу вратаря Венци Христов и реферът отсъди дузпа.

Димитър Макриев беше точен, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Шест минути след това Митко Плахов изведе Макриев и нападателят вкара за 2:0.

Най-красивият момент в мача дойде в 75-ата минута.
Тогава Бенгюзов овладя топката извън наказателното поле и с шут от около 25 метра вкара под напречната греда.

Така Арда постигна най-изразителната си победа от началото на първенството, която изкачи клуба на четвърто място в класирането на Втора лига. Тимът има 10 точки, колкото и третия Струмска слава. Локо (ГО) е на 14-а позиция с 5 т.

Състав на Арда: 1. Иван Караджов, 71. Пламен Крумов, 3. Румен Сандев, 5. Борислав Стойчев (к), 13. Архан Исуф, 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Митко Плахов, 9. Веселин Марчев, 17. Димитър Законов, 16. Димитър Макриев, 91. Венцислав Христов;

Резерви: 12. Веселин Ганев - вратар, 7. Вълчан Чанев, 8. Красимир Илиев, 20. Деян Лозев, 98. Беркай Халил, 10. Ахмед Осман, 6 . Джихат Кямил;

Стадион: „АРЕНА АРДА“, 3400 зрители