„Червените“ юноши започнаха с победа

"Армейците“ до 15 г. разбиха Спартак (Плевен) с 5:2 в първия мач от сезона в Елитната група

Юношите на ЦСКА до 15 години победиха Спартак (Плевен) с 5:2 в първия мач от сезона в Елитната група.

Двубоят се игра на стадион "Белите орли" в Плевен.

Армейците, водени от Атанас Борносузов, поведоха след само 3 минути игра след гол на Кирил Великов, а две по-късно Мартин Влаевски направи резултата 2:0. Домакините върнаха едно попадение в последната минута на първата част.

В 40-та минута Павел Жабов беше точен за 3:1, шест по-късно Влаевски отбеляза втория си гол в мача за 4:1, в 65-та Йоан Борносузов реализира петия гол за тима ни, а играч на домакините се разписа за 5:2.

Следващият двубой на ЦСКА от Елитната група до 15 години, която за първи път е на национално ниво, е в неделя (9 септември) от 11:00 часа срещу Черноморец (Бургас) и ще се играе на базата в Панчарево.

Спартак (Плевен) - ЦСКА 2:5

Голмайстори: Мартин Влаевски (2), Кирил Великов, Павел Жабов, Йоан Борносузов

Стартов състав на ЦСКА: Иван Маринов (в), Даниел Янакиев, Мартин Влаевски, Валентин Ситнилски, Виктор Атанасов, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Ясен Цеков, Кирил Великов, Йоан Борносузов (к), Павел Жабов;
Резерви: Константин Касабоков (в), Теодор Иванов, Росен Маринов, Николай Няголов, Ясен Спиров, Юлиан Илиев, Александър Георгиев;
Старши треньор: Атанас Борносузов.