Експериментална Аржентина с класика над Гватемала

Проверката се игра в Лос Анджелис

Отборът на Аржентина, макар и в експериментален състав, очаквано постигна лесна победа с 3:0 над далеч по-слабия си противник Гватемала в контролна среща, играна рано тази сутрин в Лос Анджелис. И трите попадения паднаха още през първата част, а техни автори бяха Гонсало Мартинес (27’-д.), Джовани Ло Селсо (35’) и Джовани Симеоне (45’).

“Гаучосите” изцяло доминираха през първото полувреме. Те откриха резултата в 27-ата минута, след като Мартинес реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Елиас Веласкес при удар на Ло Селсо. В 35-ата самият халф на Бетис удвои преднината на тима си със силен удар извън наказателното поле. В последната минута на първата част Симеоне оформи крайното 3:0. След почивката и двата отбора направиха по шест смени, което се отрази върху качеството на играта, и така резултатът остана непроменен до края на мача.