Трета поредна победа за Септември (Симитли)

Мачът бе изтеглен с един ден и се игра на осветление

Септември (Симитли) победи Надежда (Доброславци) с 3:1 в изтеглен мач от шестия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата се игра ден по-рано на осветление, заради днешния празник на град Симитли.

В началото на срещата шефа на ЗС на БФС  София Валентин Чакъров връчи на Апостол Апостолов и чрез него на отбора на Септември (Симитли) купата на Аматьорската футболна лига. Първият отбор носител на трофея след учредяването му през 1995 година е отборът на Септември. До сега купата е била преходна, а от днес нататък остава трофей във витрината на отборът на Симитли.

Мачът започна силно за Септември и в 19-та минута, след центриране на Кирил Николов, Владимир Гогов  откри резултата за домакините .До края на полувремето възпитаниците на Спас Стоименов направиха  много пропуски, но в началото на  второто Лъчезар Дафков покачи на 2:0 . В 70-та минута Ибрахим Алим отбеляза за класическото 3:0, а до крайния резултат 3:1 се стигна след автогол, който Методи Илиев си отбеляза.

Това бе трета поредна победа за отбора от Симитли и благодарение на нея отборът се утвърди в средата на таблицата на временното класиране. Останалите срещи от кръга на Югозапад са днес.
Заги: Сега ще разчитаме на Левски