Левски продължава с победите при Стоянович (ВИДЕО+СНИМКИ)

Трима дебютираха за "сините" срещу Радник

Левски спечели с 1:0 срещу сръбския Радник (Сурдулица) контролата между двата тима, играна на ст. "Георги Аспарухов".  Успехът е шести пореден за тима под ръководството на Славиша Стоянович. "Сините" навъртяха пет порередни победи в първенството и водят в класирането.

Неофициален дебют за Левски направиха три Богдан Вашчук, Луи Нганиони и Нуно Рейш. Последното ново попълнение Луан Виана въобще не беше в групата за мача. Бразилецът се нуждае от време, за да бъде готов за игра.

Почивка получиха Холмар Ейолфсон, Хали Тиам, Давиде Мариани, Жерсон Кабрал, Габриел Обертан и Станислав Костов. Иван Горанов пък е на лагер с националния отбор.

Голът за сините вкара Паулиньо още в 6-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Атанас Кабов в наказателното поле на гостите.

След четвърт час игра удар с глава на Давид Яблонски мина над вратата, а в 30-ата минута Паулиньо опита да завърши със странична ножица, но топката бе слаба и попадна в ръцете на вратаря. Две минути преди почивката Паулиньо стреля, но неточно.

Второто полувреме започна с шанс за гостите да стигнат до равенство след изпълнение на пряк свободен удар. Митрев се опита да боксира прати топката и тя се отби в горната греда!

В 63-ата минута удар на Богдан Вашчук беше отразен от вратаря на Радник.

Шест след това Митрев спаси отбора си от сигурно попадение! Футболист на гостите се озова сам срещу него, но вратарят на "сините" успя да спаси! С това се изчерпа и всичко по-интересно в мача.

ЛЕВСКИ - РАДНИК 1:0
1:0 Паулиньо (6-д)

ЛЕВСКИ: 21. Божидар Митрев, 6.Ивайло Найденов, 22. Нуно Реиш, 28. Давид Яблонски, 2.Луи Нганиони, 77.Илия Юруков, 14.Богдан Вашчук, 20.Филипе Нашименто, 7. Паулиньо, 93. Атанас Кабов, 9. Сержиу Буш

Резерви: 1. Мартин Полачек, 31.Илия Димитров, 11.Антони Белмонт, 24.Томислав Папазов, 99.Станислав Иванов, 75.Алекс Боримиров, 17.Мартин Петков, 19.Милош Цвекович,  10.Ривалдиньо, 33.Ивайлов Иванов, 3.Аймен Белаид