Испания обърна Англия на "Уембли" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тежък сблъсък прати Люк Шоу в болница, отмениха гол на домакините в 95-ата минута

Испания победи Англия с 2:1 на "Уембли" в мач от Лигата на нациите. Иберийците изоставаха с 0:1, но стигнаха до обрат още преди почивката. Саул (13) и Родриго (32) вкараха за гостите. Резултатът откри Маркъс Рашфорд (11).

Поражението е първо за англичаните на "Уембли" от 2013 година, когато отстъпиха с 1:2 на Холандия в контрола.

Двата отбора изиграха вълнуващ мач. Англичаните поведоха в 11-ата минута, когато Рашфорд получи пас от Люк Шоу и вкара четвъртия си гол за националния отбор в 25 мача.

Само 120 секунди по-късно равенството беше възстановено.Тиаго Алкантара напредна и намери Саул Нигес в наказателното поле. Халфът на Атлетико Мадрид простреля вратаря Пикфорд за 1:1.

След малко повече от половин час игра Родриго Морено беше изпуснат от английската защита след подаване на Алкантара и нападателят на Валенсия направи обрата пълен.

Островитяните можеха да изравнят малко по-късно. Рашфорд засече стреля с глава от няколко метра, но Давид Де Хеа парира удара му.

Секунди след почивката "Уембли" притихна. Люк Шоу остана да лежи на тревата след сблъсък с Дани Карвахал, който го удара с лакът в слепоочието. Футболистът на Манчестър Юнайтед изпадна в безсъзнание, а след десетина минути беше откаран към болницата  обездвижен и с кислородна маска.

В 81-ата минута Англия пропусна най-добрата възможност да изравни. Рашфорд се озова на отлична позиция, но Де Хеа отново спаси.

Пет минути след края на редовното време гол на току-що появилият се на терена Дани Уелбек беше отменен, след като съдията прецени, че има нарушение във вратарското поле срещу Де Хеа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АНГЛИЯ: 1. Пикфорд, 2. Трипиър, 3. Шоу, 4. Гомес, 5. Стоунс, 6. Магуайър, 7. Лингард,  8. Хендерсън, 9. Кейн, 10. Рашфорд, 11. Али;

ИСПАНИЯ: 1. Де Хея, 2. Карвахал, 4. Начо, 5. Серхио Бускетс, 8. Саул, 9. Родриго, 10. Тиаго Алкантара, 12. Алонсо, 15. Рамос, 17. Аспас, 22. Иско