Гълъбинов вкара на Самп, тимът му спечели Купа

Нападателят отбеляза първия си гол с фланелката на Специя

Андрей Гълъбинов се разписа при успеха на Специя с 2:1 срещу Сампдория, който разби с 3:0 Наполи в последния кръг от Серия А. Успехът донесе на тима на българина купата от осмото издание на турнира "Mattia & Ilaria".

Гълъбинов отбеляза първия си гол с фланелката на Специя. Той се разписа от дузпа в края на първото полувреме и по този начин донесе  победата на "бианконерите".

Интересното е, че до 17 август таранът беше нападател на вечния съперник на "моряците" Дженоа, но не успя да се разпише в двете дербита през миналия сезон в Серия А.

Двубоят започна по-силно за Сампдория и в 16-ата минута Едгар Барето завърши добра триходова акция.

В 34-ата минута Окереке изравни резултата след скоростна контраатака. Минута преди края на първото полувреме Андрей Гълъбинов донесе пълен обрат за Специя. Българският нападател беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пийтърс.

Гълъбинов бе заменен в 78-ата минута от Свен Арон Гудионсен.

Отборът на Паскуале Марино разчита изключително много на Гълъбинов, който беше обявен за звездата в лятната селекция.