Японка спечели US Open след огромен скандал!

20-годишната Осака стигна до титлата, Серина Уилямс получи "наказателен гейм" за разправии със съдията

Японката Наоми Осака поднесе огромната сензация на US Open, след като се наложи на финала над легендата Серина Уилямс с 6:2, 6:4.

Мачът бе белязан от огромен скандал във втория сет. Заради разправии със съдията на стола Серина първо получи наказателна точка, а после и наказателен гейм. Втората санкция дойде при резултат 3:4 и на практика реши изхода на мача. Изнервената до краен предел американка се разплака и извика супервайзъра на турнира, но и това не помогна. В крайна сметка 20-годишната Осака запази хладнокръвие и стигна до първата си титла от Големия шлем.

Тя успа да стигне до убийствената ефективност 5 от 6 при възможностите за пробив в сервиса на Уилямс, докато американката успя само веднъж от 6 пъти. След като загуби първия сет с 2:6, Серина опита обрат и поведе с 3:1. Наоми Осака, обаче първо върна пробива, а после на свой ред взе гейм при сервирането на своята съперничка. Това явно изнерви Уилямс и тя започна да се разправя със съдията на стола.

Според мнозина той е взле твърде крайно решение да и присъди "наказателен гейм" в толкова решеващ момент от мача, но в крайна сметка то бе валидирано и отчаяната Серина така и не успя да направи обрат.